Dziennik

 

POWER plus

erasmus

tarcza 2020

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

W dniu 15 czerwca 2016 r. w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w ósmej już edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”.
Pani Dyrektor Dorota Makara, rozpoczynając to kameralne spotkanie, podziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie. Jak co roku, na konkurs wpłynęły prace z wielu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Łęczyńskiego. Młodsi uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać wiersz, a starsi spróbować wcielić się w postać Króla Kazimierza Jagiellończyka i napisać w jego imieniu przemówienie do współczesnego młodego człowieka.
Wysiłek włożony w próbę stworzenia obu form konkursowych prac przyniósł nie tylko satysfakcję ze zwycięstwa, ale również cenne nagrody rzeczowe.

 


W kategorii gimnazjum dwa pierwsze miejsca zajęły: Karolina Stacharska, i Joanna Zabłotna – obie laureatki z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie. III miejsce przypadło Anicie Szurek z ZS im. Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie
Z kolei w kategorii szkoły ponadgimnazjalnej I miejsce zdobyła Aleksandra Króla - uczennica z LO im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej, II miejsce zajął Kamil Sowiński - uczeń z ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej: natomiast Rafał Podgornow z ZSG w Łęcznej stał się laureatem III miejsca.
Starostwo Powiatu Łęczyńskiego objęło patronat nad konkursem. Nagrody, dyplomy oraz podziękowania na ręce laureatów i ich nauczycieli wręczył pan Dariusz Kowalski - Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego wraz z panią dyrektor Dorotą Makara.
Wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać najlepszego wiersza i przemówienia, które zasłużyły na pierwsze miejsca w konkursie. Wygłosili je Roksana Szymańska z I TE oraz Bartosz Bogacz z I TI.
Wszystkim, laureatom i uczestnikom powiatowego konkursu historycznego oraz ich opiekunom raz jeszcze dziękujemy i gratulujemy.

 

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej