Dziennik

 

POWER plus

erasmus

tarcza 2020

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Na niezapomnianą i pełną wrażeń wycieczkę wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Klasy I technikum: organizacji reklamy, budownictwa i architektury krajobrazu oraz klasy druga i trzecia technikum ekonomicznego zapewne długo będą wspominały wyprawę do Warszawy która odbyła się 7 października 2016 r.

Pierwszy przystanek na trasie wycieczki zaplanowany był przy ulicy Wiejskiej, gdzie swoją siedzibę ma Sejm RP. Na sejmowej sali posiedzeń uczniowie wysłuchali prelekcji na temat funkcjonowania władzy ustawodawczej w Polsce, a przy okazji poznali kilka ciekawych, może i odrobinę zaskakujących, faktów dotyczących budynków sejmowych.

Urozmaiceniem dnia był czas wolny przeznaczony na obiad i drobne zakupy w miejscu, które jest chyba najbardziej rozpoznawalnym warszawskim centrum handlowym, czyli w Złotych Tarasach.

Jednak wyczekanym i kulminacyjnym gwoździem programu wycieczki był moment gdy uczestnicy zasiedli na widowni „Tańca z Gwiazdami” w studio ATM i obejrzeli na żywo próbę generalną jednego z odcinków tego reality show. Była to nie tylko wyjątkowa i niecodzienna okazja poobserwowania od tzw. kuchni jak powstaje program telewizyjny, ale przede wszystkim szansa na to, aby na żywo zobaczyć uczestników programu – zarówno tańczące gwiazdy, jak i tancerzy. Wszak nie każdemu z nas, a już na pewno nie co dzień, trafia się okazja by zobaczyć, porozmawiać, a nawet zrobić sobie z grupowe foto lub indywidualne selfie z osobami widywanymi przeważnie jedynie w środkach masowego przekazu.

Usatysfakcjonowana młodzież wracając do domu wielokrotnie dziękowała pani Magdalenie Krystjańczuk, która zorganizowała dla nich ten wart wspomnień wypad do Warszawy.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej