Dziennik

 

POWER plus

erasmus

tarcza 2020

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

14 października, jak co roku, świętujemy fakt powołania Komisji Edukacji Narodowej i podkreślamy wagę edukacji i wychowania w życiu każdego człowieka. Dlatego też, w tym dniu, zwanym potocznie Dniem Nauczyciela zgodnie z tradycją w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka odbył się uroczysty apel podczas którego życzenia odbierali nie tylko przedstawiciele grona pedagogicznego. Wspólne świętowanie stało się też udziałem uczniów wszystkich klas pierwszych oraz licealistów z klasy III a o profilu policyjnym.


- Przypadł mi w udziale zaszczyt wyrażenia ogromnej dumy z tego, ze dziś możemy stać w tym miejscu – mówiła Julia Szalak - uczennica z klasy I TE, która zabrała głos w imieniu koleżanek i kolegów z grona pierwszoklasistów. Tego dnia dokonało się uroczyste ślubowanie i symboliczne włączenie w społeczność szkolną ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej uczniów klas pierwszych technikum organizacji reklamy, architektury krajobrazu, budownictwa, technikum informatycznego i ekonomicznego oraz I klasy LO im. J. Zamoyskiego.

- Zdobywajcie wiedzę i umiejętności mądrze, rzetelnie i odpowiedzialnie. Samo nagromadzenie danych, jak mawiał Galileusz, to nie jest jeszcze nauka. Nauka wymaga konsekwencji, uporu i wielu powtórzeń. Każdy kto chce być maratończykiem nie zaczyna od maratonu, najpierw musi nauczyć się chodzić a potem długo trenować by wystartować.– taką wskazówkę kierowała do pierwszoklasistów w swoim przemówieniu pani Dyrektor - Dorota Makara.
Pani Dyrektor skierowała także kilka słów  do licealistów, którzy uzyskali stopnie kadeckie. Już w tamtej chwili, zanim dokonało się ich wręczenie, gratulowała uczniom z klasy III A im. J. Zamoyskiego tej nobilitacji i sukcesu na który zapracowali ciężką praca i wysiłkiem włożonym w naukę.
Przy atmosferze powszechnego świętowania odbyło się nadanie stopni kadeckich wyróżnionym za wyniki w nauce uczniom klasy o profilu policyjnym . Pani Dyrektor w asyście panów Kazimierza Radko – Sekretarza Starostwa Łęczyńskiego, mł. insp. Jarosława Bryla – Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej oraz Sławomira Góździa – nauczyciela edukacji policyjnej w naszej szkole, wręczyła nadanie stopnia Starszego Kadeta: Klaudii Banasik, Paulinie Golawskiej, Patrycji Kędzierskiej, Magdalenie Kołodziej, Dominice Lisowskiej, Annie Ryba i Patrycji Zabaryło. Następnie Ewelina Rabos, Weronika Saczewa i Karolina Witkowska z tych samych rąk odebrały nadanie stopnia Kadeta.
W tym dniu, zgodnie z tradycją i przywilejem przysługującym Dyrektorowi Szkoły, wyróżnieni nauczyciele otrzymali z jego rąk nagrody, a całe Grono Pedagogiczne usłyszało słowa podziękowania:

za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów oraz w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Ponadto okazała im wdzięczność za twórczą i kreatywną postawę dzięki której szkoła jest wyjątkowa.
Po oficjalnej części uroczystości w jej części artystycznej popis wokalnych umiejętności zaprezentowała nam Kinga Wiązek z klasy II TE. Kamil Sowiński, z II klasy TE, Filip Drożyński, Natalia Karasińska i Kinga Kaczka z klasy II TOR recytowali wiersze i życzenia dedykowane swoim pedagogom. Całość części artystycznej umiejętnie klamrą spinali i prowadzili konferansjerzy z klasy II TE – Joanna Ośko i Adrian Kołtunik.
Nad przygotowaniami występów artystycznych oraz organizacją merytoryczną i strategiczna uroczystości czuwały panie: Monika Medyńska oraz Katarzyna Butkiewicz

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej