Dziennik

 

POWER plus

erasmus

tarcza 2020

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Justyna Głąb i Weronika Pyszyńska - uczennice z I klasy LO im. Jana Zamoyskiego z ZS im. K. Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej wzięły udział w recytatorsko – krasomówczym konkursie „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”. Ostatecznie Justyna została wyróżniona w finale wojewódzkim tego konkursu.

Każdy z uczestników wybrał i przygotował jeden wybrany przez siebie utwór poetycki Grażyny Chrostowskiej oraz fragment prozy obozowej. Od doboru repertuaru, jego interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystycznego i kultury słowa młodego recytatora zależał wynik rywalizacji w zmaganiach konkursowych.


W tym roku była to już XIV odsłona konkursu, którego celem jest m.in. propagowanie twórczości wybitnej lubelskiej poetki, a także zapoznawanie z losami więźniów Zamku Lubelskiego i KL Ravensbruck w okresie okupacji niemieckiej.
Tegoroczny etap eliminacji międzyszkolnych, w którym wzięły udział uczennice naszego LO odbył się 18 października w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. W jego wyniku Justyna Głąb zakwalifikowała się do ścisłego grona finalistów.
Finał wojewódzki miał miejsce 20 października 2016 r. na zamku Lubelskim, w galerii malarstwa XVII – XIX w. Wtedy to właśnie naszej reprezentantce udało się zdobyć wyróżnienie w konkursie.
Gratulujemy uczennicom chęci udziału i zdobytego wyróżnienia, ale przede wszystkim talentu, świadomego odbioru dzieł kultury oraz wrażliwości na piękno ojczystego języka.
Za opiekę merytoryczna nad uczennicami dziękujemy pani Małgorzata Rodziewicz – nauczycielowi języka polskiego.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej