RODO

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

erasmus

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Gazetka 2016 2017

tarcza 2016v300Po raz kolejny dziennik "Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy" opublikowały ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Jego misją jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi jego adresatami są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do dobrych studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

 

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że Technikum przy Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka ponownie znalazło się w pięćdziesiątce najlepszych szkół zawodowych Lubelszczyzny i zajęło 30 miejsce w rankingu najlepszych techników województwa lubelskiego. Tym samym Jagiellończyk awansował o 12 miejsc w odniesieniu do zeszłorocznego rankingu.


Warto podkreślić, że wśród najlepszej pięćdziesiątki techników Lubelszczyzny znalazły się cztery szkoły z Powiatu Łęczyńskiego – Technikum ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka, Technikum Elektryczne i Górnicze w ZSG oraz Technikum w ZS Rolniczych w Kijanach.
Zgodnie z postawieniami Kapituły, technika były oceniane w oparci o 5 kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, wyniki egzaminu zawodowego oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.
Jest to niemały sukces i powód do radości dla szkoły i jej społeczności, która dołoży wszelkich starań by w kolejnych latach piąć się po kolejnych miejscach rankingu i równać do najlepszych.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej