RODO

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

erasmus

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Gazetka 2016 2017

Justyna Głąb, Wiktoria Olender i Oliwia Polak - trzy uczennice pierwszej klasy  I LO im. Jana Zamoyskiego z „Jagiellończyka” pojadą we wrześniu do Brukseli. Wyjazd ten jest główną nagrodą dla dwunastu trójosobowych drużyn wyróżnionych w wojewódzkim konkursie „Twoje europejskie wyzwanie” organizowanym przez europosła Krzysztofa Hetmana.


Historia ponoć lubi się powtarzać, a to nie pierwszy taki sukces. Dwa lata temu uczennice z LO „Zamoyskiego” i Technikum z „Jagiellończyka” brały udział w I edycji tego konkursu i również znalazły się wśród jego finalistów. W efekcie czego miały okazję zobaczyć i zwiedzić wiele ciekawych zakątków Brukseli, w tym m. in. Parlament Europejski oraz siedzibę Komisji Europejskiej.
W tym roku po raz kolejny młodzież szkół województwa lubelskiego miała okazję wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością. Zadaniem tegorocznej, drugiej już edycji konkursu, było przygotowanie przez uczniowskie drużyny jednominutowego nagrania o tym, jak obecność w UE zmieniła ich najbliższe otoczenie - miasto, gminę lub powiat.
Do konkursu przystąpiły dwie reprezentacje z naszego Zespołu Szkół. Dziewczęta z I A LO pod opieką pani Marzeny Niedźwiadek przygotowały materiał o podejmowanych ze środków unijnych remontach w Łańcuchowie. Z kolei filmik o korzystnych zmianach w Łęcznej po wejściu Polski do UE, korzystając z pomocy i rad pani Magdaleny Krystjańczuk, przygotowała drużyna z klasy III technikum ekonomicznego: Patrycja Pawlak, Angelika Paśnik oraz Wioletta Kuśpit.

O tym kto pojedzie do Brukseli zadecydowało głosowanie na poszczególne materiały filmowe online za pośrednictwem Facebooka.
Wszystkim uczennicom gratulujemy twórczego podejścia do tematu, zwycięzcom gratulujemy nagrody, a opiekunom mobilizacji naszej młodzieży do stworzenia tych wartościowych konkursowych projektów.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej