RODO

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

erasmus

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Gazetka 2016 2017

Nauczyciele i uczniowie Jagiellończyka ponownie uczestniczyli w Narodowym Czytaniu – corocznej ogólnopolskiej imprezie kulturalno-czytelniczej organizowanej na terenie całego kraju. Podczas tegorocznej edycji powszechnie czytane było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Lokalne spotkanie ponownie z sukcesem zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna, która w dniu 5 września zaprosiła liczne grono gości do wspólnej lektury „Wesela” S. Wyspiańskiego.


Na wstępie pani Dyrektor PBP w Łęcznej pani Jadwiga – Marczewska serdecznie powitała wszystkich zebranych gości, po czym, biografię Stanisława Wyspiańskiego przedstawiło troje narratorów, panie: Marzena Drozd – główny księgowy SPZOZ w Łęcznej, Bożena Kornatka – Członek Komisji oświaty Rady Powiatu w Łęcznej oraz Elżbieta Juszka – Dyrektor PPP w Łęcznej.
Centralnym punktem programu była lektura wybranych scen Wesela. Dwa wskazane przez organizatorów fragmenty przeczytali przedstawiciele naszej szkolnej społeczności. Pani Dyrektor Dorota Makara wcieliła się w postać Racheli opisującej dom weselny w Bronowicach. Z kolei dwójka uczniów: Iza Czarnecka ( z klasy IV te) i Kamil Sowiński (z klasy III te) wczuwając się w role Marysi – wiejskiej dziewczyny i Widma – jej zmarłego ukochanego przeczytała fragment rozmowy pomiędzy tymi postaciami.
Inne wyrywki powieści odczytywali: Jan Baczyński vel Mróz - Przewodniczący Rady Powiatu w Łęcznej, Roman Cholewa – Starosta Łęczyński, Teodor Kosiarski – Burmistrz Łęcznej, Kazimierz Radko - Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego, Marta Piwońska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Małgorzata Paprota – dyrektor PZAZ w Łęcznej, Aneta Zabłocka – dyrektor ORW w Łęcznej, Elżbieta Brodzik – dyrektor PCPR w Łęcznej, Dariusz Szafranek – dyrektor ZS nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie, Bernard Skalski – dyrektor MOW w Podgłębokiem, Arkadiusz Marucha – Dyrektor ZSG w Łęcznej oraz uczniowie ZSG w Łęcznej, ZS nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie i ZS Rolniczych w Kijanach.
Oprócz trójki lektorów z naszej szkoły w imprezie brała udział jeszcze szóstka naszych uczniów: Greta Gozdalska, Izabela Kulińska, Kornelia Michalik, Angelika Paśnik, Kinga Kaczka i Patryk Białkowski, która z dużą dozą ciekawości poznawała lub odświeżała znajomość na temat „Wesela” – słynnego polskiego dramatu i za razem jednej z lektur obowiązkowych w szkole ponadgimnazjalnej.
Muzycznie wydarzenie uświetnił „Zespół Śpiewaczy Świerszczowianki” wykonujący tradycyjne piosenki ludowe.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kartki okolicznościowe wydane przez Pocztę Polską. Dodatkowo każdy mógł ozdobić swój egzemplarz książki pamiątkową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej