RODO

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

erasmus

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Gazetka 2016 2017

Takie słowa powitania usłyszeli pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej od uczniów „Jagiellończyka”, którzy przybyli, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

W piątek 15 września 2017 r. młodzież Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej zaprezentowała przybyłym na spotkanie seniorom z Klubu e-Senior wybrane fragmenty „Wesela”. Narratorzy (Julia Szalak z kl. II TE i Adam Chyła z kl. I TI) przypomnieli genezę dzieła młodopolskiego artysty i zaprosili zebranych do podkrakowskich Bronowic, by wysłuchać barwnej, niezwykle żywej i aktualnej opowieści o Polsce i Polakach.

W trudne role bohaterów dramatu pięknie i z wielkim zaangażowaniem wcielili się uczniowie kl. I TI (Jolanta Brzostowska, Paweł Oniszczuk, Krzysztof Prucnal, Eryk Porębski), Paulina Włodarczyk z kl. II TE oraz Kamil Sowiński z kl. III TE i Filip Drożyński z kl. III TOR. O oprawę muzyczną zadbał Sebastian Słupny z kl. IV TI, a nad całością czuwała polonistka, pani Joanna Kowalczyk.

Publiczność brawami i słowami uznania podziękowała młodym wykonawcom za udany występ, który odkrył ich talenty i uzdolnienia. Pani Danuta Panas, dyrektor biblioteki, podkreśliła, że było to niezwykłe wydarzenie, a każdy z wybranych fragmentów skłaniał do zadumy i refleksji nad postawą narodu polskiego, nad ważną także i dziś potrzebą poczucia wspólnoty i jedności.

Gratulując sukcesu, pani Joanna Wronisz, wyraziła nadzieję, że nie jest ostatnie spotkanie w tym gronie i zaprosiła młodzież do dalszej współpracy.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej