RODO

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

erasmus

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Gazetka 2016 2017

W nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Dawcy Szpiku w dniu 10 października 2017 r. młodzież klas III i IV wysłuchała prelekcji na ten temat. Poprowadził ją pan Zygmunt Markowski – wieloletni honorowy dawca krwi i potencjalny dawca szpiku.

Spotkanie z potencjalnym dawcą szpiku miało na celu poinformowanie pełnoletnich uczniów naszej szkoły o tej formie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi a także obalenie mitów z nią związanych. Prowadzący prelekcję przedstawił pakiet niezbędnych informacji na ten temat, przede wszystkim: kto może zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych, jak wygląda przebieg badania a przede wszystkim podkreślał fakt dlaczego warto to robić. Przy okazji istniała możliwość rozwiania wszelkich wątpliwości w związku z tematem, ponieważ żadne z pytań, które padało, nie pozostało bez wyczerpującej odpowiedzi.

W trakcie spotkania z ust prelegenta padła zapowiedź lokalnej akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych pod nazwą „LUBELSKA #KOMÓRKOMANIA - SP nr 2 w Łęcznej”, która odbędzie się 12 października w godzinach 11:00 – 18:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. Wybierając się na to wydarzenie nie można zapomnieć, że przy rejestracji niezbędny jest dokument z numerem PESEL.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej