erasmus

Grecja2019

Film promocyjny

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Kameralnie i stylowo, z dużą dawką humoru oraz szczyptą intensywnych wrażeń – tak nasza szkolna społeczność świętowała Dzień Kobiet. W piątkowy wieczór 9 marca w naszej szkole odbyło się niemal dwugodzinne widowisko pod hasłem: Jagiellończyk Kobietom. Koncert „Babę zesłał Bóg… i inne przeboje”. Na wydarzenie zaproszone zostały panie z Łęcznej i okolic: uczennice, absolwentki, mamy, siostry, żony, ciocie, babcie, słowem każda kobieta z odrobiną wolnego czasu i chęci.

Nasza uzdolniona muzycznie młodzież z zaprezentowała znane i lubiane przeboje o kobietach oraz dla kobiet. Koncert zainaugurowała piosenka przewodnia tego wieczoru „Babę zesłał Bóg” z repertuaru Renaty Przemyk. Podczas tego wieczoru ze sceny wybrzmiały też takie hity jak: „Być kobietą” Alicji Majewskiej, „Ona jest ze snu” zespołu Ira, „Kołysanka dla nieznajomej” zespołu Perfekt, „Nie liczę godzi i lat” Andrzeja Rybińskiego, „Most dwojga serc” Piotra Rubika, „Hello” Lionela Richie, „Ale jestem” Anny Marii Jopek czy „Miłość w Zakopanem” Sławomira. Utwory zostały wykonane profesjonalnie, a licznie zgromadzona publiczność przyjęła je z dużym aplauzem nagradzając wykonawców gromkimi brawami. Zgraną grupę wokalno-instrumentalną stworzyli: Paulina Świerszcz (z klasy II TOR), Kinga Wiązek (z klasy III TE), Weronika Pyszyńska (z klasy IIa LO), Jolanta Brzostowska (z klasy I TI), Marcelina Gajos (z klasy I TOR), Tomasz Jach (z klasy I TE), Mateusz Śliwka (z klasy I TI) oraz Patryk Maluchnik (z klasy III TB) oraz liczna grupa chłopców z I TI.
Na scenie królowały piękne melodie pomiędzy które idealnie wkomponowywały się scena inspirowana wierszem "Rozmowa liryczna" Konstantego I. Gałczyńskiego w wykonaniu Jolanty Brzostowskiej i Pawła Oniszczuka (z klasy I TI), niebanalne życzenia Bartłomieja Bogacza (z klasy III TI) oraz zabawne skecze kabaretowe w wykonaniu Patrycji Sągały (z klasy III TOR) oraz Kamila Sowińskiego (z klasy III TE). Życzliwie odebrano także krótkie pokazy umiejętności tanecznych wykonywane przez Bartka Przychodzkiego (z klasy I TE) i Klaudię Mutwicką (z klasy III ZSZ).
Atrakcyjnym urozmaiceniem imprezy było karaoke. Wielką radość wzbudziło wspólne odśpiewywanie piosenek biesiadnych oraz takich przebojów jak: „Jolka, Jolka” Budki Suflera, czy „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Najbardziej rozśpiewani podczas karaoke okazali się chłopcy z klasy I TI wraz ze starszym kolegą Jakubem Stadnikiem (z klasy II TI).
Zwieńczeniem programu artystycznego i swoistą wisienką na torcie był pokaz tańca z ogniem. Tę wyjątkowa i efektowną niespodziankę przygotowała pani Daria Osiak – nauczyciela języka polskiego.
W ramach drobnego upominku każda z przybyłych Pań przed koncertem została obdarowana słodką babeczką ze specjalną dedykacją. W międzyczasie goście mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych autorstwa Justyny Trepiak i Anny Sachadyń (z klasy III TAK) oraz Łukasza Grygla (z klasy III TI) pod nazwą „Kobieta zmienną jest” obrazującą dwa oblicza kobiety delikatną i kruchą oraz zadziorną i niebezpieczną. Oko cieszyła również ekspozycja prac klasy I TOR stworzona metodą zenagle.
Dodatkowo goście mieli okazję skorzystać z profesjonalnych porad dotyczących zdrowego żywienia od pań z łęczyńskiej przyszpitalnej poradni dietetycznej.
W roli prowadzącej brawurowo wystąpiła pani Magdalena Krystjańczuk, która jednocześnie była  organizatorką i koordynatorką koncertu. Równie istotną rolę w całym przedsięwzięciu odegrały także panie: Emilia Salak, Ewa Sawka-Kunach, Joanna Kowalczyk, Monika Guz i Dorota Makara. Pomocą służyli również panie: Ewa Siegieda, Małgorzata Szram, Halina Zielińska, Monika Medyńska, Magda Kuter, Marzena Niedźwiadek, Jolanta Jarawka, Monika Mazur i panowie: Robert Drapała, Marcin Graboś i Grzegorz Lendzion.
Jednak wszystko zaczęło się od uczniowskiego pomysłu, który zrodził się w głowie Weroniki Pyszyńskiej – wystąpiła ona z inicjatywą koncertu charytatywnego. Ta idea w niedalekiej przyszłości być może stanie się inspiracją do kolejnego wyjątkowego wydarzenia w „Jagiellończyku”.
Po koncercie, gdy scena opustoszała, ognie zgasły, a program wieczoru został domknięty goście nie szczędzili pochwał i wyrazów uznania. Gratulowali organizatorom udanego koncertu, a to najlepsza recenzja z możliwych, bo przecież zdanie widza liczy się najbardziej.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej