erasmus

Grecja2019

Film promocyjny

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

W ramach przygotowanej na ten rok akcji rekrutacyjnej 23 marca ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej otworzył swoje drzwi dla gimnazjalistów powiatu łęczńskiego. – Jak co roku Dzień Otwarty jest nie tylko okazją dozaprezentowania naszej oferty kształcenia jest to także sposobność do pokazania gościom panującej w szkole życzliwej atmosfery z której nasza szkoła słynie od wielu lat. – mówili jej organizatorzy.

Podczas Jagiellońskiego Dnia Otwartego nikt się nie nudził, gdyż program imprezy zakładał szereg atrakcji.

Przy stoiskach eksperckich w tajniki poszczególnych profili i typów szkół wprowadzali gimnazjalistów starsi koledzy i koleżanki. LO im. Jana Zamoyskiego w swojej galerii wyeksponowało bogatą historię i dorobek, kusiło słodkościami, a uczniowie profilu biologiczno-chemicznego przeprowadzali na żywo eksperymenty chemiczne, czym przyciągali uwagę odwiedzających.

W barwnym stylu promowali swój zawód TORowcy, czyli uczniowie technikum organizacji reklamy kusząc własnoręcznie wykonanymi gadżetami, ulotkami i plakatami.

Po sąsiedzku stoiska reklamy kącik prezentacyjny przygotowało technikum architektury krajobrazu eksponując profesjonalnie wykonane projekty zagospodarowania terenów zielonych, kompozycje florystyczne i stroiki wielkanocne, oferując także odręczne wykonanie portretu czy karykatury.

Tego dnia nie zabrakło również stoisk klas ekonomicznych oraz tych związanych z budownictwem. Ekonomiści sprawnie prezentowali jak księgować dokumentację biurową oraz chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ekonomii dając szansę poznania specyfiki zawodu. Przedstawiciele technikum budowlanego wspólnie z przyszłymi monterami zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie prezentowali na stoisku nieodłączne atrybuty swoje pracy: narzędzia i materiały budowlane.

Hitem była stworzona przez uczniów technikum informatycznego strefa gier, która przyciągała fanów rozgrywek wirtualnych.

Dla zagubionych i niezdecydowanych w wyborze dalszej drogi szkolny psycholog poprowadził warsztaty z doradztwa zawodowego.

Przybyli goście w specjalnie zaadaptowanej na salę kinową pracowni uczestniczyli w projekcji filmu o szkole. W tzw. „Szafie” czyli małej auli wszyscy chętni mogli uczestniczyć w sesji zdjęciowej. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się kącik karaoke oraz wspólne tańczenie popularnej belgijki. Sportowcy, również znaleźli coś dla siebie i obserwowali mecz w piłkę siatkową pomiędzy męską i żeńską reprezentacją szkoły.

Miłym akcentem dla organizatorów i nauczycieli „Jagiellończyka” było to, że wśród gości znaleźli się również absolwenci szkoły – aktualnie studenci i osoby pracujące.

– Tegoroczna edycja imprezy pokazała bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2018/2019. Ponadto skupiła – jak w soczewce – to wszystko, co dzieje się w naszej szkole w trakcie całego roku szkolnego – tymi słowy podsumowywali wydarzenie nauczyciele „Jagiellończyka”.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej