erasmus

Grecja2019

Film promocyjny

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Z radością informujemy, że nasi uczniowie zajęli 3 pierwsze miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim „Bądź wierny Idź” zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Z. Herberta w Łęcznej z okazji 70 lecia istnienia Biblioteki, 10 lecia nadania imienia Patrona i Roku Herberta.

Wśród 14 uczestników konkursu, którzy w piątek 5 X 2018 r. recytowali wiersze Zbigniewa Herberta, aż 7 uczniów było z „Jagiellończyka” przygotowanych przez panie polonistki: Magdalenę Kafarską, Joannę Kowalczyk i Annę Korszlę-Mazurek.

Naszą szkołę godnie i z wielkim sukcesem reprezentowali: Weronika Pyszyńska z kl. III LO A, Justyna Głąb, Oliwia Polak z kl. III LO B, Dominika Wrońska z kl. II TOR, Ewelina Romanek z kl. III TOR, Julia Opolska z kl. II LO i Kamil Sowiński z kl. IV TE.

Zwycięska trójka laureatów konkursu to: Weronika Pyszyńska (I miejsce – za recytację wiersza „Głos wewnętrzny”), Dominika Wrońska (II miejsce – „Pan Cogito o cnocie”), Kamil Sowiński (III miejsce – „Apollo i Marsjasz”).

Cieszymy się, że młodzież mając tak wiele różnych pasji i zainteresowań znajduje czas na czytanie poezji Herberta, a nauczyciele nieustannie motywują i inspirują swoich uczniów, pomagając im w odkrywaniu i rozwijaniu talentów i uzdolnień.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu, a także nauczycielom, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MGBP w Łęcznej serdecznie dziekujemy za udostępnienie zdjęć.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej