erasmus

Erasmus2019M

Film promocyjny

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Magiczny klimat towarzyszący Walentynkom stał się odczuwalny już 7 lutego dzięki wyjątkowemu wydarzeniu, które miało miejsce w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Tego dnia, w szkolnej sali widowiskowej odbył się koncert, którego tematem stała się miłość, a hasłem przewodnim stwierdzenie Miłość niejedno ma imię.
W zorganizowanym tuż przed feriami w „Jagiellończyku” koncercie walentynkowym wystąpili jego uzdolnieni uczniowie. Tę zgraną grupę wokalno-instrumentalną stworzyli: Aleksandra Wołyniec (z klasy I TOR), Jolanta Brzostowska (z klasy II TI), Tomasz Jach (z klasy II TE), Mateusz Śliwka, Sebastian Żurek, Krzysztof Prucnal (uczniowie z klasy II TI), Justyna Wiśniewska (z klasy II LO), Paulina Świerszcz (z klasy III TOR), Kinga Wiązek (z klasy IV TE).


W repertuarze młodych wykonawców znalazły się piosenki zarówno polskie, jak i zagraniczne obrazujące różne rodzaje miłości. dzięki pięknym głosom i dojrzałej interpretacji utworów mogliśmy poczuć niesamowitą atmosferę całego wydarzenia. I tak, ze sceny wybrzmiały między innymi takie hity jak: I need a Hero Boni Tyler, Psalm dla Ciebie Piotra Rubika, Wystarczę ja Pawła Domagały, Miłość ci wszystko wybaczy Hanki Ordonówny, Przyjaciele po to są Bogusława Meca czy Prywatna Madonna Ani Wyszkoni. Zróżnicowanie utworów oraz gatunków muzycznych sprawiło, że koncert był świetny, niesztampowy, a każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie.
Równie istotną rolę w całym przedsięwzięciu odegrali Weronika Stadnik (z klasy II LO) i Michał Mitura (z klasy IV TI), którzy z gracją i nieskrywanym wdziękiem wcielili się w role prowadzących koncert.
Od zaplecza przedsięwzięcie technicznie wspierali: Alan Wolski, Kamil Ławniczak, Łukasz Klepacki (z klasy IVTI), Łukasz Chołuj oraz Norbert Skowronek (z klasy II TI).
Nad przygotowaniem oprawy muzycznej oraz organizacją koncertu czuwały panie: Emilia Salak, Małgorzata Szram oraz Monika Mazur.
Atrakcyjnym urozmaiceniem imprezy było karaoke. Pomiędzy poszczególnymi występami młodych artystów zgromadzona publiczność miała okazję zaśpiewać takie piosenki jak: Zawsze tam gdzie ty Lady Punk, Miłość w Zakopanem Słowomira czy Mój przyjacielu Krzysztofa Krawczyka i Gorana Bregovica.
Mocnym punktem programu imprezy okazała się niespodzianka w postaci poczty walentynkowej. Zgodnie ze scenariuszem w pewnym momencie zupełnie niespodziewanie dla niewtajemniczonych na salę wtargnął Kamil Sowiński (uczeń z klasy IV TE), który przebrany w strój listonosza sumiennie rozdawał kartki walentynkowe i czarował rozbawioną publiczność.
.

Z resztą, niespodzianek tego wieczoru nie brakowało. Każdy z przybyłych na koncert został obdarowany słodkim upominkiem w postaci ciasteczka ze specjalną dedykacją. W międzyczasie wszyscy chętni mogli wykorzystać okazję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie do tego zaaranżowanym tematycznym foto kąciku.
W ramach tego walentynkowego wydarzenia, z myślą o bezwarunkowej miłości do drugiego człowieka, zorganizowane zostało także stoisko dotyczące dawstwa szpiku kostnego. To tutaj wszyscy zainteresowani mieli szansę zasięgnąć informacji na temat tej szczytnej idei oraz mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców.
Zaproszenie na koncert, ku radości organizatorów, przyjęli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, rodzice, absolwenci, okoliczni mieszkańcy, a także przedstawiciele władz samorządowych: pan Dawid Kostecki – Wicestarosta Łęczyński oraz pani Marta Piwońska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych.
Wszelki trud oraz starania, by dzień koncertu był równie klimatyczny jak tradycyjne Święto Zakochanych opłaciły się i zostały docenione przez gości. Atmosfera podczas koncertu była niesamowita dlatego wszyscy od początku do ostatnich jego chwil doskonale się bawili.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej