POWER plus

erasmus

Erasmus2019M

Film promocyjny

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Salon Maturzystów to kampania informacyjna organizowana przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, która przyciąga uczniów klas maturalnych w celu pozyskania informacji na temat egzaminów maturalnych, przebiegu rekrutacji na studia oraz poznania oferty szkół wyższych.
27 września 2019 r. uczniowie klasy 3 LO wraz z wychowawcą Katarzyną Konopką uczestniczyli w kolejnej edycji „Salonu Maturzystów” – spotkaniu organizowanym w tym roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Pod czas tej imprezy tegoroczni maturzyści mieli okazję wysłuchać wykładów wygłaszanych przez ekspertów OKE na temat maturalnych zawiłości i procedur. Korzystając z nadarzającej się sposobności nasi maturzyści wysłuchali wykładu „Puzzle Maturalne” wygłoszonego przez Dyrektora OKE w Krakowie. Uczniowie wzięli udział także w wykładach z chemii „Od wymagań podstawy programowej do zadań z chemii”, matematyki „Czy umiesz czy nie umiesz licz na siebie”, biologii „Sukces na egzaminie z biologii – czy to możliwe?” i języka obcego „Jak osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym z języka obcego”. W ramach wykładów koordynatorzy i eksperci z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie formy i struktury egzaminu maturalnego, zasad oceniania. Udzielali także cennych wskazówek oraz omawiali najczęściej popełniane błędy przez ubiegłorocznych maturzystów.

Przy okazji tego wydarzenia szkoły wyższe wystawiały stoiska, na których oprócz ulotek informacyjnych można było uzyskać szczegółowe informacje na temat danej uczelni.

Każdy, kto wypełnił krótką ankietę, otrzymywał Informator maturzysty – zestawienie kierunków, rankingi uczelni, zasady oceniania, porady studentów – jednym słowem niezbędnik każdego absolwenta szkoły średniej.

Taki pakiet wiedzy z pewnością ułatwi uczniom wybór drogi życiowej, a spotkanie ze studentami przybliży im realia studenckiego życia.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej