POWER plus

erasmus

tarcza 2020

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

W dniu 11 grudnia 2019 r. w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej odbyło się rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród XI edycji Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”.

Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac ze szkół z terenu powiatu Łęczyńskiego, a przebiegał on w dwóch kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Uczestnicy, jak co roku, mieli za zadanie w swoich pracach nawiązać do życia i dokonań króla Kazimierza Jagiellończyka – tym razem w formie laudacji.

W kategorii wiekowej szkół podstawowych  nagrodę za I miejsce otrzymał Przemysław Nowicki z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. Natomiast w kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych nagrodę otrzymała Dagmara Chmiel z Zespołu Szkół im. Simona Boliwara w Milejowie zajmując I miejsce.

 

II miejsce w konkursie ex aequo zdobyli Jakub Jaroszek z Zespołu Szkół im. Simona Boliwara w Milejowie oraz Jessica Marczak z Zespołu Szkół im. Simona Boliwara w Milejowie.

Z kolei III miejsce zajęli również ex aequo Adrian Walkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego oraz Olaf Orełko z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna.

Starostwo Powiatu Łęczyńskiego objęło patronat nad konkursem i ufundowało nagrody, które zostały wręczone przez panią wicedyrektor Ewę Siegiedę.

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom powiatowego konkursu historycznego oraz ich opiekunom: pani Ewie Marzec, pani Ewie Staniszewskiej – Pańczyk oraz pani Marzenie Niedźwiadek.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej