Dziennik

 

POWER plus

erasmus

tarcza 2020

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Z okazji świat Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia 2019 r. w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej i LO Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna miał miejsce uroczysty apel, który wprowadził zebranych wświąteczny klimat.

Wyjątkowy, wzruszający i przejmujący spektakl z głębokim przesłaniem przygotowała dla nas grupa uzdolnionych muzycznie i estradowo uczniów „Jagiellończyka” i Szkoły Mistrzostwa Sportowego pod czujnym okiem nauczycieli – pań: Emilii Salak, Renaty Misztal oraz Małgorzaty Szram.

Uroczystość poprowadzili Dominika Wrońska z klasy III TOR oraz Aleksander Choina z klasy II SMS. Wprowadzając zebranych w klimat świąt kolędy oraz piosenki bożonarodzeniowe wykonywali: Patrycja Rojek z klasy Ig TI, Tomasz Jach z klasy III TE, Paulina Świerszcz z klasy IV TOR, Magdalena Kotowska z klasy Ip TE, Michał Grabiec z klasy Ig TE, Kacper Zub z klasy Ip TI, Robert Chołuj z klasy Ip TE, Jolanta Brzostowska z klasy III TI.

 

Oprócz występów wokalnych program zawierał treści mówiące o poszczególnych zwyczajach i tradycjach Bożego Narodzenia oraz fragmenty wierszy ks. Twardowskiego. W role lektorów i recytatorów wcieliły się: Emilia Łopung z klasy Ig TL, Katarzyna Zarzycka, Wioletta Bronecka, Wiktoria Wasilak uczennice klasy Ig TE.
Korzystając z okazji podczas tego spotkania pani Dyrektor wygłosiła uroczyste przemówienie rozpoczynając je słowami:
- Od kilku dni w naszej szkole czujemy klimat magii świąt. To wyjątkowy czas. Dla mnie w tym roku szczególny. Dziś po raz ostatni mogę wystąpić w roli Dyrektora. W dniu 31 grudnia kończy się moja praca na tym stanowisku.
Przemówienie pani Dyrektor było nie tylko pożegnaniem, ale także podziękowaniem skierowanym do zebranych gości, nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników szkoły.
- Dzisiaj się żegnam i spośród najpiękniejszych słów i wartości wybieram: wdzięczność, a więc Dziękuję! Dziękuję wszystkim za wszystko i każde muza cokolwiek, co stało się naszym wspólnym udziałem, a w szczególności za to, co było dobrem i na trwałe zapisze się w pamięci historii szkoły.

Pani Dyrektor szczególnie podziękowała pani Ewie Siegiedzie – wicedyrektorowi i nauczycielowi naszej szkoły – Dziękuję ci za 28 lat pracy w „Jagiellończyku” i ogromnie się cieszę, że podejmujesz ze mną nowe zadanie zawodowe.

Pani Ewa Siegieda, której wieloletnia przygoda z "Jagiellończykiem" także się kończy, również pożegnała się ze szkołą i dziękowała wszystkim za wieloletnią współpracę.

Oprócz pani Dyrektor i Wicedyrektor głos zabrali także przybyli goście oraz przedstawiciele Jagiellońskiej społeczności dziękując paniom Dyrektorkom, wspominając wyjątkowe chwile i wręczając w ramach wdzięczności kwiaty i symboliczne podarki.

Program przedświatecznego spotkania domknęły życzenia  i wspólnie odśpiewana kolęda.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej