Dziennik

 

POWER plus

erasmus

tarcza 2020

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Jak brzmiało pierwsze zdanie zapisane w języku polskim? Co znaczy „odnieść pyrrusowe zwycięstwo” lub „przejść przez ucho igielne”? Jakie znacie frazeologizmy pochodzące z Biblii? Kim byli pierwsi ojcowie języka polskiego? Co to jest „tautologia”? Z tymi i wieloma innymi pytaniami zmagali się w piątek, 21. lutego, uczniowie „Jagiellończyka” świętując obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

 

Z inicjatywy pań polonistek: Anny Korszli-Mazurek, Magdaleny Kafarskiej i Joanny Kowalczyk, odbyły się w naszej szkole rozmaite gry i zabawy: quizy (scrable i krzyżówki), konkurs z wiedzy o języku polskim oraz gra terenowa polegająca na odnalezieniu i rozkodowaniu zaszyfrowanych pytań i zgromadzeniu w jak najszybszym czasie wszystkich poprawnych odpowiedzi. Tego dnia widok uczniów z telefonami w ręku na każdej przerwie… bardzo nas cieszył.

Gratulujemy zwycięzcom gry terenowej: I miejsce - Julia Bronowicka i Sara Guias (I pTE), II miejsce - Sebastian Żurek i Oskar Chołyk (III TI), III miejsce – Katarzyna Zarzycka (IgTe).

Pamiętajmy o poprawności językowej na co dzień, gdyż – jak napisał Janusz Korczak: „Źle mówić lub pisać — to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją z taką czcią budowali”.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej