Technik informatyk K
Technik ekonomista K
Technik architektury
Technik Budownictwa K
Technik organizacji reklamy K
Technik logistyk K
rachunkowości4
Fryzjer K
Monter zabudowy i robót wykończeniowych K
LO1 2
klasa dziennikarska
LO3 2

Miło nam poinformować, że klasa dziennikarska naszego liceum została objęta patronatem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W ramach współpracy będziemy mogli uczestniczyć w wykładach, sympozjach i seminariach naukowych organizowanych przez wykładowców KULu. Dodatkowo otrzymamy możliwość korzystania z zasobów bazy dydaktycznej uczelni, Biblioteki Głównej KUL oraz czytelni specjalistycznych.

Jeśli więc zastawiasz się na wyborem klasy dziennikarskiej, zapraszamy do naszego liceum. Dzięki współpracy z KULem będziesz mieć okazję uczyć od profesjonalistów szeroko pojętych nauk humanistycznych oraz bliżej poznać specyfikę pracy dziennikarskiej.

Naszych tegorocznych absolwentów zachęcamy do zapoznania się z ofertą KULu:
https://www.kul.pl/kierunki-studiow,19189.html

 

24 czerwca 2022 r. jako społeczność szkolna ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Po raz ostatni wspólnie spędziliśmy czas w szkole, zanim rozpoczęliśmy zasłużony i wyczekany przez wszystkich wypoczynek.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za trud nauki w tym niełatwym roku szkolnym oraz pogratulowała uczniom osiągniętych wyników, nie tylko świadectw paskowych, ale każdego - nawet najmniejszego wypracowanego sukcesu. W tym wyjątkowym dniu gościnnie była z nami pani Dorota Makara - Naczelnik Wydziału Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych.

Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i średnie powyżej 4,76 otrzymali swoje świadectwa, dyplomy i nagrody z rąk Dyrekcji i wychowawców. Dyrekcja poinformowała zebranych o przyznaniu kolejnych pięciu nagród stypendialnych dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Nagrody ufundowane są przez pana Piotra Rybaka, członka Rady Powiatu Łęczyńskiego.

Czytaj więcej...

9 czerwca 2022 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyło się podsumowanie XVI międzyszkolnego konkursu „Rok przed dyplomem”.

Do rywalizacji przystąpili również uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodach: technik ekonomista oraz technik logistyk. Przystąpili i …. odnieśli sukces!

W zawodzie technik logistyk: Agata Kolęda - zajęła II miejsce, a Justyna Okoń - zajęła III miejsce. Natomiast w zawodzie technik ekonomista Paulina Roczon – zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!!

Czytaj więcej...

W dniu 9 czerwca 2022 r. uczniowie klas 1 LO, 3 LO, 2 SMS oraz 3 SMS uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych terenowych w Poleskim Parku Narodowym. Nietypową lekcję biologii dla uczniów zorganizowała Pani Magdalena Dyndur. Celem wycieczki było poznanie piękna i bogactwa przyrodniczego PPN oraz różnorodności biologicznej Polesia. Zajęcia w terenie umożliwiły również przekazanie wiadomości o ochronie gatunkowej roślin i zwierząt.

Edukacja przyrodnicza rozpoczęła się w Ośrodku Dydaktyczno – Administracyjnym w Urszulinie. Tutaj obejrzeliśmy film pt. „Na moczary i do kniei” oraz poznaliśmy czynną ochronę żółwia w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego. Następnie zwiedziliśmy Ośrodek Dydaktyczno – Muzealny PPN w Załuczu Starym, w skład którego wchodzą: muzeum, wiata ekspozycyjna, ścieżka dydaktyczna „Żółwik” z oczkiem wodnym i ośrodek rehabilitacji zwierząt z wolierami dla ptaków.

Czytaj więcej...

30 maja 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie odbyło się II Powiatowe Dyktando im. prof. Walerego Pisarka, wybitnego językoznawcy.

Miło nam poinformować, że Nikola Szafran z klasy II LO uzyskała I miejsce, a jej klasowy kolega Oliwier Rudny zajął II miejsce. Szkołę podczas dyktanda reprezentowali również: Martyna Brzyska i Sandra Stępniak z II TR, Nikola Rola z klasy III LO oraz Igor Jaszczuk z klasy II TI.

Czytaj więcej...

W dniu 9 czerwca 2022 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyła się impreza plenerowa.

Nauczyciele i Uczniowie Jagiellończyka, Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu, przygotowali wiele ciekawych atrakcji, w których wzięli udział podopieczni Przedszkola Publicznego nr 3, Przedszkola Publicznego nr 4 oraz najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Czytaj więcej...

W dniu 20 maja 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny "Mistrz równań i nierówności."
W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej i LO Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna.

Zmagania odbywały się w dwóch grupach - klas pierwszych oraz drugich. Każda z nich zmagała się z innymi zadaniami na swoim poziomie zrealizowanego materiału. 1️ klasy - równania i nierówności pierwszego stopnia, zaś 2️ klasy równania i nierówności kwadratowe.

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej