Dziennik

 

Erazmus2020 21

POWER plus

erasmus

Perspektywy 2021 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Chcesz nosić mundur policyjny? Zapraszamy do naszego liceum, do klasy policyjnej!

Podanie do szkoły liceum wersja do wydruku.

Wypełnione podania prosimy o dostarczenie do sekretariatu szkoły.

 

W ramach oferty edukacyjnej na rok szkolny 2021/2022 proponujemy Ci naukę w klasie policyjnej.

 

Dla kogo?

Ta propozycja skierowana jest przede wszystkim do osób, które swoją przyszłość chcą związać ze służbą w formacjach mundurowych, ze szczególnym uwzględnieniem Policji.

Czego się nauczysz?

W trakcie nauki uczniowie poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, podstawowe przepisy prawne dotyczące: policji, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz ruchu drogowego. W ramach zajęć realizowane są wycieczki do jednostek policyjnych i spotkania z przedstawicielami różnych służb mundurowych. Uczniowie poznają też zasady musztry, są przyzwyczajeni do noszeniem munduru i potrafią się w nim godnie zachowywać. Zajęcia z wychowania fizycznego w dużej części bazują na ćwiczeniach z toru przeszkód dla kandydatów do policji.
Dzięki realizacji programu edukacji policyjnej, uczniowie nabywają takich cech, jak: zaradność, odwaga, spokój, zdyscyplinowanie, a także przydatnych w życiu umiejętności m.in. stanowczości i konsekwencji w działaniu oraz odporności psychicznej na stres. Przygotowujemy ucznia - absolwenta klasy policyjnej - do postępowania rekrutacyjnego do pracy w policji oraz w innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny.
 

Gdzie możesz kontynuować naukę?

Po ukończeniu szkoły absolwenci tej klasy z powodzeniem mogą kontynuować naukę:

  •  na wybranych kierunkach studiów cywilnych takich, jak np. kryminalistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, resocjalizacja, zarządzanie kryzysowe, ratownictwo medyczne, wychowanie fizyczne, bezpieczeństwo i higiena pracy,

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

  • geografia
  • język angielski

Przedmioty uzupełniające:
edukacja policyjna

logo szko éa innowacji 2017

 


Copyright© Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej