Od kilku  lat w grudniu przed Bożym Narodzeniem nasza szkoła bierze czynny udział w organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg kampanii społecznej „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, w ramach tegorocznej odsłony tej akcji początkiem grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty, na których chętni do rozwijania swoich umiejętności manualnych uczniowie wraz z nauczycielem bibliotekarzem własnoręcznie przygotowywali kartki. Ten sam proces twórczy miał również miejsce kilkukrotnie podczas lekcji bibliotecznych w klasach 2 LO, I AR, IV TE/TL. Przy tak szeroko zakrojonej współpracy oraz chęci uczniów do działania i tworzenia uzbierała się całkiem pokaźna liczba pięknych i unikatowych pocztówek nawiązujących do Świąt  Bożego Narodzenia.

Dlatego właśnie, również w ramach akcji „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”, postanowiliśmy  obdarować wykonanymi kartkami innych i tym samym udało się wesprzeć kilka szczytnych inicjatyw charytatywnych realizowanych w szkole i poza nią.

Część kartek w ramach współpracy z Fundacja dr Clown trafiła jeszcze przed świętami do dwóch domów seniora w Lublinie. Kolejna partia tego świątecznego daru serc podarowana została pacjentom oddziału paliatywnego szpitala w Łęcznej. Ponadto znaczna liczba wykonanych na warsztatach i lekcjach kartek wsparła organizowaną przez nasz szkolny Wolontariat akcję adresowaną do chorych dzieci „Świąteczna kartka dla małego pacjenta”.

W przedsięwzięcie włączył się także Samorząd Uczniowski współuczestnicząc w kolportażu kartek. W przedświątecznych dniach przedstawiciele SU, wraz z życzeniami płynącymi z serca, wręczali je Dyrekcji, nauczycielom i pozostałym pracownikom Jagiellończyka.

- W bieżącym roku udział społeczności Jagiellończyka i SMS-a w akcji „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” miał szeroki zasięg i przebiegał wielotorowo, jednak wszystkie podjęte działania łączyła idea kultywowania tradycji oraz dzielenia się dobrem i świątecznymi życzeniami za pośrednictwem kartki pocztowej. - podsumowała przedsięwzięcie pani Emilia Salak - szkolny koordynator tej kampanii.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej