Piosenka  „My w Jagiellończyku..” to parodia znanego każdemu utworu Donatana i Cleo. Powstała  ona dzięki klasie II ZSZ.

Do ogólnie znanej melodii piosenki „My Słowianie” uczniowie tej klasy, wraz ze swoim wychowawcą, stworzyli oryginalny tekst z „jagiellońskim” przesłaniem.  Choć utwór powstał z myślą o uświetnieniu uroczystości pożegnania klasy III ZSZ, jednak na tym nie zakończył się jego żywot.

Dziewczęta z II ZSZ, specjalnie dla naszej szkolnej społeczności, wystąpiły przed kamerą i ponownie zaśpiewały „My w Jagiellończyku..”. Oto efekt ich starań. 

 

W dniu 18 czerwca 2014 r. w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w szóstej już edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”.

Na rozpoczęcie spotkania pani Dyrektor Dorota Makara w kilku zdaniach podsumowała konkurs oraz podziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie. W tym roku na konkurs wpłynęło 25 prac w formie plakatu, w tym 23 w kategorii klas gimnazjalnych i 2 w  kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wysiłek włożony w wykonanie tych prac przyniósł nie tylko satysfakcję ze zwycięstwa,  ale również cenne nagrody rzeczowej w postaci m.in. tabletu, książki czy pendrive'a.

Czytaj więcej...

- Do widzenia przyjaciele…- słowami tej piosenki pożegnali drugoklasiści starszych kolegów, którzy w piątkowy poranek 13 czerwca 2014 r. po raz ostatni zawitali w progi ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

Uczniowie klasy III ZSZ przez 3 lata poznawali tajniki zawodu fryzjera i technologa robót wykończeniowych. Pani dyrektor Dorota Makara i wychowawczyni klasy pani Agnieszka Fiedeń wręczyła trzecioklasistom świadectwa, nagrody i dyplomy.

Pani dyrektor podkreśliła trud i wysiłek nauczycieli włożony w edukację i wychowanie odchodzących absolwentów. Słowa podziękowania za współpracę skierowała także do właścicieli firm i zakładów pracy, w których uczniowie odbywali zajęcia praktyczne. W kilku słowach zwróciła się również do trzecioklasistów, mówiąc, aby wyruszyli w dorosłe życie z takim zapałem i entuzjazmem, jaki czują dziś, gdy odbierają świadectwa ukończenia szkoły.

Zobacz prezentację z uroczystości

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Czytaj więcej...

W dniu 2 czerwca w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej odbyło się spotkanie warsztatowe w ramach projektu Akcja - Informacja. Warsztaty z uczniami z klas: I TE/TI, I TAK, II TE, III TAK oraz III TE/TI poprowadzili pracownicy Fundacji Sempre a Frente.

Celem tych zajęć, jak i całego projektu, jest informacja młodzieżowa, wzrost świadomości w zakresie edukacji obywatelskiej, oraz wsparcie świadomości obywatelskiej młodzieży.

Czytaj więcej...

W dniu 31 maja przypadał Światowy Dzień bez Tytoniu. Nawiązując do tego dnia 30 maja w Jagiellończyku zorganizowana została akcja prozdrowotna zachęcająca do rzucenia palenia i zdrowego trybu życia.

W ramach tego dnia odwiedziła nas pani Karolina Lewczuk – studentka medycyny, członek lubelskiego oddziału IFMSA-Poland. Pani Karolina poprowadziła zajęcia, które przybliżyły ich uczestnikom tematykę związaną z nikotyną, tytoniem i dymem nikotynowym. Prowadząca uświadomiła wszystkim jaki skład ma dym tytoniowy i jakie jest jego działanie na organizm człowieka. Każdy słuchacz dowiedział się, że palenie wiąże się z prawdopodobieństwem zachorowania m.in. na raka wielu narządów, miażdżycę czy udar mózgu.

Tego dnia, również w ramach akcji antynikotynowej, na holu na parterze można było wyrazić swoje poparcie dla zdrowego trybu życia poprzez wpisanie się na listę. Ponadto można było wziąć udział w swoistej grze. Gra polegała na zbiciu papierosowych kręgli, w zamian losowano nagrodę w postaci soczystych i słodkich owoców.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej edycji Biegu Kasztelańskiego. Imprezie patronuje postać Jana z Tęczyna, kasztelana krakowskiego, który uzyskał od Kazimierza Jagiellończyka przywilej na lokację miasta Łęczna na prawie magdeburskim.

Spośród naszych reprezentantów najwyższe miejsce, w kategorii dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 900 m, zajęła Gosia Wróbel z klasy I TE.

Zobacz film z XII Biegu Kasztelańskiego

W dniu 30 kwietnia z okazji  223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej miał miejsce uroczysty apel.

Przygotowali go uczniowie klasy II TAK pod kierunkiem pani Moniki Medyńskiej. Przedstawili oni relację wydarzeń, które miały miejsce tamtego pamiętnego dnia 3 maja ponad dwa wieku temu. Posiłkując się prezentacją, nakreślili nam treść oraz wagę dokumentu jakim była uchwalona wtedy konstytucja – pierwsza w Europie, a druga na świecie.

Czytaj więcej...

W ostatnim czasie uczniowie z klasy III Technikum Budownictwa reprezentowali ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej w dwóch konkursach nawiązujących merytorycznie do zawodu, w którym się kształcą.

Pierwszy - Konkurs Wiedzy o BHP - odbył się w dniu 29 kwietnia 2014 r. w siedzibie Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Lublinie. Jest to cykliczna impreza adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym, a jej celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Rywalizacja polegała na zmierzeniu się z testem sprawdzającym znajomość teorii oraz z zadaniem praktycznym wybieranym losowo przez uczestników. Łukaszowi Rzechocie udało się wywalczyć VI miejsce w tym konkursie. Swoich sił próbował również Maciej Górski. 

Czytaj więcej...

W ramach DKK (Dyskusyjnego Klubu Książki) Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej zorganizowała spotkanie ze Sławomirem Koprem autorem licznych książek historycznych. Odbyło się ono gościnnie w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej  w dniu 28 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ZS im. Króla K. Jagiellończyka z klasy I TI: Dominik Piróg, Jakub Chudy oraz Jakub Niedźwiedź wraz z Emilią Salak - nauczycielem -  bibliotekarzem.

Pisarz, na spotkanie z którym w tym dniu przybyło nie mało zainteresowanych, jest z wykształcenia historykiem. Do tej dziedziny nauki i pisania o niej ma oryginalne i może niezbyt popularne wśród jej badaczy  podejście. Opisuje ważne i znane z lekcji historii czy języka polskiego postaci w kontekście ich życia prywatnego. Jak sam mówi: „życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest istotną częścią biografii każdego człowieka. A polityk czy artysta ukazany w szlafroku i kapciach zyskuje tylko na autentyczności”. W trakcie spotkania autor sam o sobie mówił jak o historyku obyczajowości, a czasy II Rzeczypospolitej i czasy PRLu uznał za działy historii, w których odnajduje się najlepiej.

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej