W czwartek (7. Kwietnia) uczniowie klas I i III LO udali się do Lublina wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Jedlikowską i panią Moniką Mazur. Po wszystkim przygotowali nam taką oto krótką relację z tej wycieczki:
Pierwszym punktem w programie wyjazdu było zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku, czyli nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Lublinie. W rolę naszych znakomitych przewodników wcielili się nasi opiekunowie. Panie zafundowały nam niezapomnianą lekcje historii, za którą serdecznie dziękujemy.

Mieliśmy niepowtarzalną okazję przenieść się w czasie do tamtej potwornej rzeczywistości (lata 1941–1944) i poznać nieludzkie realia życia więźniów obozu koncentracyjnego i zagłady na Majdanku.


Kolejnym przystankiem na trasie naszej podróży było Muzeum Wsi Lubelskiej. Tym razem przenieśliśmy się w czasie do lat 30. XX wieku. Poznaliśmy sytuację ekonomiczną i mieszkalną miasteczkowej i wiejskiej ludności na Lubelszczyźnie. Zobaczyliśmy m.in. jak wyglądał w tamtych czasach dworek ziemiański, typowe miasteczko, wiatrak czy wiejskie chaty.

Niewątpliwie dla wielu z Nas główną atrakcją był jednak kontakt z tamtejszą fauną. Zwiedzaniu stale towarzyszyło głaskanie konika, kaczuszek, gąsek, koziołka czy baranka. To dostarczyło nam nadzwyczajnych wrażeń - aż żal się było ze zwierzakami rozstawać.

Dziękujemy opiekunom za organizację wyjazdu i pieczę nad nami! Nie możemy już się doczekać kolejnego.

  • wwa
  • wwb
  • wwc
  • wwj

Simple Image Gallery Extendedlogo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej