W ubiegłym tygodniu, 7. grudnia 2022 r., uczniowie klasy 3 TR i 3pSMS wraz z opiekunami, p. Anną Korszla-Mazurek i p .Magdaleną Borys, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym „Ojcowie Niepodległości” przeprowadzonym przez Pana Przemysława Sylwestra Szymańskiego z Oddziałowego Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez pracowników Filii nr 3 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Pan Przemysław opowiedział o działalności poszczególnych oddziałów Instytutu Pamięci Narodowej. Uczestnicy wykładu zapoznali się również z założeniami kampanii społecznej IPN „Zapal Światło Wolności”. Ciekawostką były gry historyczne znajdujące się na stronie IPN np. „Gra szyfrów” opisująca przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz zaprezentowane gry planszowe: np. „Miś Wojtuś” czy też „Kolejka” angażujące graczy w poznawanie ciekawostek z historii Polski.

Ważnym elementem spotkania była prezentacja filmu „Niepodległość” ukazującego istotną rolę Ignacego Paderewskiego – wielkiego polskiego pianisty, Romana Dmowskiego - przywódcy Narodowej Demokracji , Józefa Piłsudskiego – Naczelnika Państwa i pierwszego marszałka Polski, a także wskazanie ich ogromnej roli w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Dzięki uprzejmości Pana Przemysława Szymańskiego nasza biblioteka wzbogaciła się o trzy nowe pozycje historyczne za co serdecznie dziękujemy.

  • 1ipn
  • 2ipn
  • 3ipn
  • 4ipn

Simple Image Gallery Extended

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej