LO policyjna3 small

Chcesz nosić mundur policyjny? Zapraszamy do naszego liceum, do klasy bezpieczeństwa wewnętrznego z edykacją policyjną!

Podanie do szkoły liceum wersja do wydruku.

Wypełnione podania prosimy o dostarczenie do sekretariatu szkoły.

 

W ramach oferty edukacyjnej proponujemy Ci naukę w klasie bezpieczeństwa wewnętrznego z edukacją policyjną.

 

Dla kogo?

Ta propozycja skierowana jest przede wszystkim do osób, które swoją przyszłość chcą związać ze służbą w formacjach mundurowych, ze szczególnym uwzględnieniem Policji.

Czego się nauczysz?

W trakcie nauki uczniowie poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, podstawowe przepisy prawne dotyczące: policji, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz ruchu drogowego. W ramach zajęć realizowane są wycieczki do jednostek policyjnych i spotkania z przedstawicielami różnych służb mundurowych. Uczniowie poznają też zasady musztry, są przyzwyczajeni do noszeniem munduru i potrafią się w nim godnie zachowywać. Zajęcia z wychowania fizycznego w dużej części bazują na ćwiczeniach z toru przeszkód dla kandydatów do policji.
Dzięki realizacji programu edukacji policyjnej, uczniowie nabywają takich cech, jak: zaradność, odwaga, spokój, zdyscyplinowanie, a także przydatnych w życiu umiejętności m.in. stanowczości i konsekwencji w działaniu oraz odporności psychicznej na stres. Przygotowujemy ucznia - absolwenta klasy bezpieczeństwa wewnętrznego z edykacją policyjnej - do postępowania rekrutacyjnego do pracy w policji oraz w innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny.
 

Gdzie możesz kontynuować naukę?

Po ukończeniu szkoły absolwenci tej klasy z powodzeniem mogą kontynuować naukę:

  •  na wybranych kierunkach studiów cywilnych takich, jak np. kryminalistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, resocjalizacja, zarządzanie kryzysowe, ratownictwo medyczne, wychowanie fizyczne, bezpieczeństwo i higiena pracy,

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

  • geografia
  • język angielski

Przedmioty uzupełniające:
edukacja policyjna

logo szko éa innowacji 2017

 


Copyright© Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej