Technik informatyk K
Technik ekonomista K
Technik architektury
Technik Budownictwa K
Technik organizacji reklamy K
Technik logistyk K
rachunkowości4
Fryzjer K
Monter zabudowy i robót wykończeniowych K
LO1 2
klasa dziennikarska
LO3 2

Miło nam poinformować, że Katarzyna Zarzycka - uczennica klasy IV technikum ekonomicznego ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej znalazła się w gronie stypendystów w ramach projektu „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023”.

Program „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023 ” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów zawodowych lub ogólnych. Zakłada on przyznanie w roku szkolnym 2022/2023 – 680 stypendiów najzdolniejszym uczniom, którzy spełniają wymagane regulaminem kryteria i uzyskują najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Projekt „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023” realizowany jest przez Województwo Lubelskie w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2019-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serdecznie gratulujemy naszej stypendystce!

 • Katarzyna Zarzycka - Kunia Talentw 1
 • Katarzyna Zarzycka - Kunia Talentw

Simple Image Gallery Extended

W dniu 30 stycznia naszą szkołę odwiedził pan Krzysztof Niewiadomski - Starosta Łęczyński. Celem tej szczególnej wizyty było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom IX Patriotycznego Konkursu "Biel i Czerwień - barwy niepodległości", którego to współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Łęcznej

Cieszymy się, że klasa IV p TE/TR/TAK (ERA) wraz z wychowawcą - panią Ewą Sawką-Kunach zdobyła drugie miejsce w konkursie w swojej kategorii wiekowej.
Dziękujemy również klasie Ia LO o profilu policyjnym i ich wychowawcy - pani Katarzynie Konopce za chęci i wzięcie w nim udziału.

Gratulujemy klasom oraz ich wychowawcom i życzymy im kolejnych sukcesów.

 • BieliCzerwien.1
 • BieliCzerwien.2
 • BieliCzerwien.3
 • BieliCzerwien.4
 • BieliCzerwien.5
 • BieliCzerwien.6
 • BieliCzerwien.7

Simple Image Gallery Extended

W poniedziałek - 9 stycznia szesnastu uczniów „Jagiellończyka” (w tym trzech z liceum i trzynastu z technikum) wzięło udział w sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Języka Polskiego.

Podczas tegorocznej edycji konkursu należało wykazać się znajomością wiedzy o epoce średniowiecza, renesansu, baroku, Młodej Polski i XX lecia międzywojennego. W pytaniach testowych pojawiły się m. in. takie dzieła jak: „Bogurodzica”, „Pieśń o Rolandzie”, „Kwiatki św. Franciszka”, „Makbet”, „Zbrodnia i kara” czy „Przedwiośnie”. Poezja M. Sępa-Szarzyńskiego, skamandrytów, Awangardy Krakowskiej, futurystów, a także zadania z kształcenia językowego to kolejne wyzwania, z którymi zmierzyli się nasi uczniowie.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

Za przygotowanie uczniów do olimpiady odpowiadały panie polonistki: p. Joanna Kowalczyk, p. Anna Korszla-Mazurek i p. Magdalena Kafarska.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej po raz kolejny znalazło się w pięćdziesiątce najlepszych szkół zawodowych Lubelszczyzny, zajmując w tegorocznym rankingu „Perspektyw” 16. miejsce! W odniesieniu do zeszłorocznego wyniku jest to awans szkoły o 7 miejsc oraz najwyższa jej lokata w dotychczasowych rankingowych statystykach. Po raz pierwszy nasze Technikum znalazło się także w rankingu ogólnokrajowym na 290. miejscu uzyskując tym samy srebrną tarczę –  znak jakości szkoły!

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że naszym uczniom udało się zdobyć wysokie noty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Polskiego OLIMPUS. Wśród wyróżnionych w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się:
Ewelina Michalak (kl. 1 LO C) – 5. miejsce (dyplom laureata i nagroda książkowa),
Nikola Szafran (kl. 3 LO) – 5. miejsce (dyplom laureata i nagroda książkowa),
Wiktoria Barczak (kl. 1 LO C) – 7. miejsce (dyplom laureata),
Elżbieta Lendzion (kl. 3 LO) – 10. miejsce (dyplom laureata),
Oliwia Miszczyszyn (kl. 1 LO C) – 15 miejsce (dyplom laureata).

W ogólnopolskim rankingu znaleźli się również: Zuzanna Mizerska (kl. 1 LO C), Irmina Marecka (kl. 2 LO) oraz Adrian Walkiewicz (kl. 4 LO A).

Opiekunami merytorycznymi uczniów były panie polonistki: Anna Korszla-Mazurek i Magdalena Kafarska.

Gratulujemy!

Drodzy uczniowie ogromnie nas cieszy, gdy odnosicie sukcesy zarówno w szkole, jak i poza nią realizując przy tym swoje pasje i zainteresowania. Raduje nas też fakt, gdy chcecie się tym z Nami dzielić.

Gratulujemy naszej uczennicy Sandrze Golan uczennicy klasy 1 TAK zajęcia II miejsca w I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Smooth Move w kategorii street dance w duecie juniorskim starszym.

Brawo Sandro! Życzymy Ci dalszych sukcesów.

W przedświątecznym tygodniu, w dniu 21 grudnia klasa I TI oraz IA SMS wraz z wychowawcami - panią Marzeną Niedźwiadek i panią Katarzyną Konopką oraz nauczycielem bibliotekarzem panią Emilią Salak wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Podczas tego integracyjnego wyjazdu pierwszym punktem programu była wizyta na kręgielni i gra w kręgle. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z tą dyscypliną, inni w ramach gry doskonalili już tylko swoją technikę. Najważniejsze, przy tym było to, że wszyscy dobrze się bawili.

Innym punktem programu była wizyta w kinie na klimatycznym i świątecznym filmie "Listy do M 5". Film wprowadził wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

Od kilku  lat w grudniu przed Bożym Narodzeniem nasza szkoła bierze czynny udział w organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg kampanii społecznej „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, w ramach tegorocznej odsłony tej akcji początkiem grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty, na których chętni do rozwijania swoich umiejętności manualnych uczniowie wraz z nauczycielem bibliotekarzem własnoręcznie przygotowywali kartki. Ten sam proces twórczy miał również miejsce kilkukrotnie podczas lekcji bibliotecznych w klasach 2 LO, I AR, IV TE/TL. Przy tak szeroko zakrojonej współpracy oraz chęci uczniów do działania i tworzenia uzbierała się całkiem pokaźna liczba pięknych i unikatowych pocztówek nawiązujących do Świąt  Bożego Narodzenia.

Dlatego właśnie, również w ramach akcji „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”, postanowiliśmy  obdarować wykonanymi kartkami innych i tym samym udało się wesprzeć kilka szczytnych inicjatyw charytatywnych realizowanych w szkole i poza nią.

Czytaj więcej...

Dziś dokonało się zwieńczenie akcji organizowanej przez Wolontariuszy Jagiellończyka – "Świąteczna kartka dla Małego Pacjenta". Pamiętając o tym, że dla wielu chorych dzieci i ich rodziców czas Bożego Narodzenia będzie kolejnym dniem spędzonym w szpitalnej sali, postanowiliśmy przesłać im piękne życzenia i słowa wsparcia. Przez ostatnie dwa tygodnie młodzież Jagiellończyka wykonała ponad (z planowanych 50) świątecznych kartek, w których zapisane zostały słowa wsparcia i ciepłe życzenia od naszych Wolontariuszy. Dziś, w pięknie przygotowanym pudełeczku, niczym świąteczny prezent, zostały przekazane Pani Małgorzacie Antonowicz z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Mamy nadzieję, że nasze kolorowe i wesołe kartki wywołają uśmiech Milusińskich i ich Bliskich.

Dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w akcję.

Nad organizacją i wykonaniem projektu czuwała p. Anna Korszla-Mazurek przy ogromnej pomocy p. Emilii Salak.

 • kartkadlamaegopacjenta1
 • kartkadlamaegopacjenta2
 • kartkadlamaegopacjenta3
 • kartkadlamaegopacjenta4
 • kartkadlamaegopacjenta5
 • kartkadlamaegopacjenta6
 • kartkadlamaegopacjenta7
 • kartkadlamaegopacjenta7a
 • kartkadlamaegopacjenta7b
 • kartkadlamaegopacjenta8
 • kartkadlamaegopacjenta8a
 • kartkadlamaegopacjenta9
 • kartkadlamaegopacjenta9a
 • kartkadlamaegopacjenta9b
 • kartkadlamaegopacjenta9c

Simple Image Gallery Extended

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej