Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych odbyło się w naszej szkole dwa dni po uczniowskich otrzęsinach. Pierwszoklasiści – już nie „koty” – składali przysięgę na Sztandar Szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Łęczyński – pan Adam Niwiński. Po przemówieniu pani dyrektor Kazimiery Wójcickiej odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Pierwszoklasiści otrzymali szkolne legitymacje i szklone identyfikatory na smyczach. Z okazji ślubowania uczniowie technikum architektury krajobrazu pod opieką pani Joanny Kowalczyk przygotowali montaż słowno – muzyczny. Uroczystość zakończyło spotkanie uczniów klas pierwszych z wychowawcami przy słodkim poczęstunku.

Tegoroczne wspólne kolędowanie przygotowała siostra Ula Karczmarska i pani Joanna Kowalczyk wraz z uczniami klas pierwszych. Boże Narodzenie uczniowie przenieśli w naszą współczesność. Scenki pokazujące fragmenty naszej codzienności w kontekście przychodzącego Boga, pomogły nam wejść w świąteczny czas. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem, łamanym opłatkiem i życzeniami.

Wydarzenia 13 grudnia 1981 r. przypomnieliśmy w montażu słowno – multimedialnym pod hasłem Pamiętamy!, przygotowanym przez panie Dorotę Makarę i Joannę Kowalczyk oraz uczniów IV TAK, I TB. Prezentowane zdjęcia, czytane teksty przybliżyły nam dni, których świadkami byli nasi dziadkowie, rodzice, nauczyciele.

Spotkanie zakończył utwór Jana Kaczmarskiego Mury.

Otrzęsiny – stary zwyczaj przyłączania do szkolnego grona uczniów klas pierwszych. Oczywiście to swoiste przejście wymaga nie lada wysiłku….

Pierwszaki – kociaki musiały się wykazać w różnych dziedzinach, które wymyśli uczniowie drugiej klasy technikum informatycznego i zasadniczej szkoły zawodowej. Oto konkurencje:

  1. coś na rozruszanie kości – taniec z miotłą
  2. reklama – gumowy kalosz, papier toaletowy, sznurek, maska gazowa
  3. mleczko – picie mleka z pozycji kota
  4. kto szybszy ten lepszy – quiz wiedzy o szkole

Po konkurencjach przyszedł czas na złożenie przysięgi i jej przypieczętowanie – złożenie pocałunku z przepaską na oczach na kolanie króla! Na koniec nagrodyJ „Otrzęsieni” pierwszoklasiści dostali słodycze i dyplomy i nagrody:

I miejsce – technikum informatyczne (para gumowych kaloszy)

II miejsce – technikum budowlane (puszka karmy dla kotów)

III miejsce – technikum architektury krajobrazu i zasadnicza szkoła zawodowa (pozamiatanie szkolnego korytarza ;))

Gratulacje!

 

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej