Dziennik

 

POWER plus

erasmus

tarcza 2020

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Jak osiągnąć sukces na maturze z języka polskiego? Jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki? – to m. in. na te pytania szukali odpowiedzi tegoroczni maturzyści na X Lubelskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016.
W środę, 21 września 2016 r., uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego i klas IV Technikum naszej szkoły w auli Uniwersytetu Przyrodniczego wysłuchali wykładów ekspertów OKE w Krakowie o zasadach, zmianach i najczęściej popełnianych błędach na maturze.

Spotkanie rozpoczął dyrektor OKE, pan Lech Gawryłow, który przypomniał główne założenia egzaminu maturalnego (terminy i przebieg egzaminu, kryteria oceniania), a także nowe prawa, jakie przysługują abiturientom. Pan Gawryłow radził też, by uczniowie świadomie dokonywali wyboru przedmiotów maturalnych i kierunków studiów. Życzył, by te decyzje były trafne i mądre.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje głównych ośrodków akademickich z Lublina, Krakowa czy Warszawy, których przedstawiciele zachęcali maturzystów do podjęcia nauki na ich uczelniach.

– Wybieram się na studia do Wrocławia, więc cieszę się, że znalazłam ofertę uczelni z tego miasta – mówi Weronika z klasy IV TAK. Jej koleżanka Magda, twierdzi, że niczego nowego o maturze się nie dowiedziała, bo o tym wszystkim słyszała już od nauczycieli w szkole, ale dodaje: – Podobały mi stoiska promujące uczelnie, można było zapytać o interesujące nas kierunki studiów. Magda z III B jest zadowolona z udziału w Salonie Maturzystów i mówi, że z uwagą słuchała rad i wskazówek wykładowców. Na pytanie, co dało jej to spotkanie, odpowiada z uśmiechem: - Że matura sama się nie napisze… :)

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej