18 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi pt. „Mój Eko-Świat”. Tego dnia zarówno uczniowie Jagiellończyka, jak i SMSa licznie zgromadzili się na auli w celu napisania testu ekologicznego.

W konkursie wzięło udział 76 uczniów (ZSKKJ 34, LO SMS 42). Uczniowie odpowiadali na pytania online za pomocą platformy Classroom z użyciem swoich telefonów komórkowych. Pytania konkursowe dotyczyły zagadnień związanych z ekologią; ochroną środowiska; zjawiskami globalnymi tj. efekt cieplarniany, dziura ozonowa, zanieczyszczenia wody, degradacja gleby; segregacja śmieci; odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej...

W dniu 19 kwietnia odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.które organizowane były wspólnie  przez Starostwo Powiatowe wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Łęcznej oraz Ośrodkiem Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łęcznej. My też tam byliśmy i w ramach szkolnego stoiska prowadziliśmy warsztaty rękodzielnicze i florystyczne.Każdy zainteresowany mógł własnoręcznie wykonać kompozycję roślinną lub stworzyć dedykowaną kartkę okolicznościową.

Ponadto młodzież z klasy I TI z naszej szkoły uczestniczyła w seansie filmu „Temple Grandin” przybliżającego tematykę spektrum autyzmu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony na kreatywnym i twórczym działaniu czas.

Czytaj więcej...

Dziś, tj. 17 kwietnia, uczniowie klas humanistycznych wraz z opiekunami, panią Anną Korszla-Mazurek i panią Emilią Salak, mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu inaugurującym Święto Polonistyki KUL. Tematem spotkania była adaptacja filmowa arcydzieła liryki funeralnej - „Trenów” Jana Kochanowskiego. W projekcji filmu oraz dyskusji panelowej uczestniczyło ponad 550 osób, głównie uczniów szkół średnich i ich nauczycieli.

Podczas towarzyszącej projekcji dyskusji – z udziałem literaturoznawców, muzykologów i historyków sztuki – młodzież mogła zapoznać się nie tylko ze znaczeniem jednego z kluczowych tekstów polskiego dziedzictwa literackiego, ale również z mechanizmami przełożenia języka poezji na język filmowy .

Zaproszenie na wydarzenie było kolejnym działaniem podjętym w ramach umowy patronackiej pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego a Wydział Nauk Humanistycznych KUL.

Więcej o wydarzeniu pod linkiem.

Czytaj więcej...

Z okazji 50-lecia Jagiellończyka, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali i przeprowadzili Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. W nawiązaniu do złotego jubileuszu szkoły wzięło w nim udział 50 dziewcząt i 50 chłopców. Cieszył się on dużym powodzeniem i przebiegał w przyjaznej atmosferze fair play.

Zwycięzcą turnieju dziewcząt została Martyna Brzyska z klasy III Tr, II miejsce zajęła Aleksandra Kurlak z II Tl, III miejsce przypadło Julii Siwek z klasy I LO, a na IV miejscu uplasowała się Sara Guias z IV Te.

W turnieju chłopców I miejsce wywalczył Łukasz Stadnik z klasy III Tb, II miejsce zajął Bartłomiej Kozak z I Ti, III miejsce - Kamil Matysiak z III Ti, a na IV miejscu uplasował się Kacper Marzec z klasy I LO. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Część uczestników już czeka na kolejny turniej licząc na rewanż.

Czytaj więcej...

4 kwietnia w nasze skromne progi zawitali wojskowi, a dokładniej: ppor Michał Kostecki, st. kapral Piotr Piróg oraz szer. Izabela Pęcak z 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie 215 kompanii.

Specjalnie dla naszych uczniów poprowadzili ciekawą i praktyczną prelekcję połączoną z pokazem pierwszej pomocy z elementami medycyny pola walki.

Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Jest jedną z najstarszych nauk sięgającą korzeni czasów starożytnych cywilizacji, takich jak egipska, babilońska czy grecka. Uważana jest za królową nauk. I trudno się z tym nie zgodzić, bo matematyka, o której mowa, jest obecna w naszym życiu na co dzień, od prostych działań matematycznych, takich jak liczenie pieniędzy, do bardziej złożonych zagadnień matematycznych, które pojawiają się w naukach ścisłych i technologii.

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w tej nauce i pokazać jej inną stronę. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Czytaj więcej...

W dniu 27 marca dzięki uprzejmości dyrekcji LO w Milejowie uczniowie Jagiellończyka z klasy I A LO o profilu policyjnym uczestniczyli w strzelaniu z broni na strzelnicy elektronicznej w Milejowie. Uczyli się strzelać z replik broni krótkiej i długiej - Glock 19 i Grot. Celowanie z takiej broni na strzelnicy to przyjemność, trudniej było strzelać do celu ruchomego, który pojawiał się i znikał. Wyniki były czasem lepsze momentami gorsze, ale co tam! Pierwsze koty za płoty, ciąg dalszy strzelania już niedługo.

  • PICT0059
  • PICT0061
  • PICT0062
  • PICT0063
  • PICT0065

Simple Image Gallery Extended

Na miesiąc przed maturą maturzyści z klasy IV LO oraz IV g TE/TL i IV g TI mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego. W pięciu zespołach przez 50 minut rozwiązywali 50 zadań wielokrotnego wyboru. Zakres materiału obejmował zagadnienia z wiedzy o epokach literackich – od starożytności do współczesności. Uczniowie musieli wykazać się też znajomością treści lektur, które pojawią się na egzaminie maturalnym. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej i radosnej atmosferze. Było kreatywnie i zabawnie, kiedy próbowano znaleźć wspólne rozwiązanie mając różne propozycje odpowiedzi.

- To było fajne wyzwanie. Bez stresu czy presji oceny niedostatecznej mogliśmy się dowiedzieć, co już umiemy i co trzeba jeszcze powtórzyć przed maturą. Łatwiej pracowało nam się w grupie, bo każdy miał jakiś pomysł – zgodnie stwierdzili uczestnicy zmagań.

Czytaj więcej...

31 marca uczniowie Jagiellończyka podjęli się wyzwania rozwiązania5️50 zadań w 50 minut. To wydarzenie, w formie turnieju matematycznego, zorganizowane zostało w ramach tegorocznego cyklu działań z okazji obchodów  50-lecia Szkoły.

Zmagań z matematyką podjęły się klasy 4TE/TL, 4gTI oraz 4LO. Maturzyści podzieleni na grupy przyjęli taktykę rozwiązywania 5 zestawów po 10 zadań. Trzeba szczerze przyznać, że uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem. Pojawiły się nawet konstruktywne spory popierane argumentacją dotyczące pomysłów na sposoby rozwiązania zadań. Aby zapewnić poprawność rozwiązań, grupy przeprowadzały weryfikację wykonywanych zadań między sobą.

Ogłaszamy sukces! Wszystkie zadania zostały rozwiązane. Ponadto możliwość pracy w grupie i satysfakcja z efektów wprawiły wszystkich w dobre humory.

  • 1680262304566
  • 1680262304610
  • 1680262304663

Simple Image Gallery Extended

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej