W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękujemy wszystkim: młodzieży, nauczycielom, pracownikom szkoły i mieszkańcom Łęcznej za wielkie serce, jakie okazaliście w ostatnich dniach.

Nasi wolontariusze na bieżąco dokonywali selekcji darów, które dostarczaliśmy do miejsc pierwszej potrzeby. Część z nich trafiła do Starostwa Powiatowego w Łęcznej (w ramach wsparcia dla rodzin uczniów przebywających w internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach oraz mieszkańców Rejonu Stryjskiego), część do Centrum Kultury w Łęcznej (dla przebywających tam matek z dziećmi) oraz do OSP w Łęcznej, skąd dary były kierowane do powstałych na terenie Łęcznej punktów relokacyjnych.

Jednocześnie przypominamy, że akcja nadal trwa. Potrzeby wciąż są ogromne. Prowadzimy zbiórkę:
➡️ produktów żywnościowych, słodyczy;
➡️ kosmetyków i środków pielęgnacyjnych;
➡️ środków przeciwbólowych i opatrunkowych;
➡️ akcesoriów dziecięcych;
➡️ bielizny osobistej dla dzieci i dorosłych (NOWEJ);
➡️ pościeli, koców;
➡️ ciepłych ubrań wierzchnich, np. kurtek, spodni (wysyłane są na front).

Dziękujemy i prosimy o więcej!

Wolontariusze z Jagiellończyka i SMS-a

W Dniu Kobiet uczniowie i nauczyciele Jagiellończyka oraz SMS-a wzięli udział w akcji: Dzień bez plecaka! Wiedzieliśmy, że na co jak na co, ale na pomysłowość naszych Uczniów możemy liczyć. I oczywiście mieliśmy rację. Worek na śmieci, wózek na zakupy, szuflada, łóżeczko, walizka, lodówka turystyczna, pudełko na buty, kask, koszyk – to tylko niektóre z wielu pomysłów na alternatywny plecak. Bezkonkurencyjna w ocenie stała się jednak…. suszarka na ubrania!! Szaleństwu i uśmiechom nie było końca.

Dziękujemy za odzew, zaangażowanie i wspólną zabawę.

Zapraszamy do oglądania fotofelacji na szkolnym profilu FB oraz do videorelacji na szkolnym kanale TikToka.

Uczniowie technikum architektury krajobrazu, zainspirowani przez nauczyciela przedmiotów zawodowych, w zeszłym sezonie zaprojektowali i wykonali ogród dla dzikich pszczół i zapylaczy. Projekt wziął udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie w partnerstwie z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie zachęceni wizualnym i ekologicznym efektem realizowanego przedsięwzięcia, postanowili je kontynuować. Pod opieką pana Wojciecha Wójcickiego rozbudowali domek dla owadów z własnoręcznie zebranego materiału.

Czytaj więcej...

Z wielką przyjemnością informujemy, że Technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej po raz kolejny znalazło się w pięćdziesiątce najlepszych szkół zawodowych Lubelszczyzny, zajmując w tegorocznym rankingu „Perspektyw” 23. miejsce. W odniesieniu do zeszłorocznego wyniku jest to awans szkoły o 17 miejsc oraz najwyższa jej lokata w dotychczasowych rankingowych statystykach.

– Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji.

Czytaj więcej...

Dwie uczennice naszej szkoły zklasy I LO: Joanna Biełuszka i Luiza Gajosz, zajęły kolejno 1 i 2 miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Trzej Królowie”, zorganizowanym przez Centrum Kultury w Łęcznej, w kategorii wiekowej: szkoły ponadpodstawowej.

Konkurs objęty został Honorowym patronatem Starosty Łęczyńskiego, a uroczyste rozdanie nagród oraz wernisaż prac, odbyło się 5 stycznia 2022 w Centrum Kultury w Łęcznej. Wystawę prac konkursowych można oglądać do końca stycznia.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom odniesionego sukcesu.

 • IMG_20220105_131533154
 • IMG_20220105_131658366
 • IMG_20220105_131706709
 • IMG_20220105_131711022
 • IMG_20220105_131828455

Simple Image Gallery Extended

17 grudnia 2021 r. ogłoszono wyniki VII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego z okazji Świąt Bożego Narodzenia „Kartka Świąteczna – Przyrodą Malowana”. Zgodnie z jego regulaminem uczestnicy własnoręczne wykonywali kartki, których tematyka wiązała ze sobą elementy przyrodnicze i krajobrazowe charakterystyczne dla danego regionu Lubelszczyzny ze Świętami Bożego Narodzenia.

Miło nam poinformować, że w swojej kategorii wiekowej Weronika Grzegorczyk z  klasy 3p TAK zajęła I miejsce, a III miejsce zdobyła Martyna Miturzyńska z klasy 3p TR. To nie koniec dobrych wieści, ponieważ Natalia Koziej z klasy IIIp TAK i Julia Krupińska z klasy IIIp TR uzyskały w tym konkursie wyróżnienia.

Poza laureatami w prace konkursowe wykonali także: Olga Zybała, Adam Kowalski oraz Julia Gargol z klasy IIIp TAK.

Nad całym procesem twórczym czuwała pani Emilia Salak.

Laureatom i opiekunowi serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy.

Święta to okres wyjątkowy, to czas kiedy pokazujemy najbliższym ile dla nas znaczą, dzielimy się tym co mamy, a szczególnie dobrym słowem. Dlatego uczniowie Jagiellończyka i SMS-a już po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej “Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”.

Uczniowie z klasy IV TOR: Ewelina Filipczuk, Iga Melchior, Magdalena Dziadko, Katarzyna Nawrocka i Marcin Szponar wraz z uczennicami z klasy 3p SMS: Emilią Świderska i Aleksandrą Omelianowicz wspólnymi siłami pod okiem pań: Emilii Salak i Małgorzaty Szram z dużą starannością wypisywali kartki bożonarodzeniowe. Ich adresatami byli Dyrekcja, Nauczyciele oraz pracownicy obu szkół. Kartki trafiły również do przedstawicieli władz powiatowych, organów prowadzących szkoły, a także Dyrektorów szkół podstawowych i jednostek powiatowych.

Na terenie szkoły kolportażem zajął się Samorząd Uczniowski. Rolę listonoszy pełnili: Martyna Miturzyńska, Julia Krupińska, Mikołaj Olszewski, Kacper Karczmarczyk - uczniowie z Jagiellończyka oraz Milena Kazanowska i Paweł Perdun – uczniowie z SMSa.

Czytaj więcej...

Z radością informujemy, że aż jedenastu uczniów „Jagiellończyka” wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej, która została przeprowadzona w naszej szkole 15 XI 2021 r. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Nasi uczniowie znaleźli się wśród laureatów ponadprogramowej olimpiady i zajęli bardzo dobre miejsca: Joanna Grzegorczyk z kl. III B LO (7. miejsce), Kacper Huszaluk z kl. III p TI (9. miejsce) i Wiktoria Wójcik z kl. III A LO (11. miejsce). Pozostali uczestnicy: Borys Tymochowicz z kl. III p TI oraz grupa licealistów z kl. II i III: Nikola Szafran, Patrycja Rojek, Adrian Walkiewicz, Patrycja Panek, Maja Kisielewska, Karolina Włodarczyk i Oliwier Rudny – zdobyli dyplomy uznania.

Czytaj więcej...

W przedświątecznym czasie podczas zajęć plastyki przed uczniami klas pierwszych (LO, Ti, Tl/Tak, SMS) nauczyciel przedmiotu postawił ciekawe wyzwanie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać estetyczną, minimalistyczną oraz dowcipną kartkę świąteczną, ze zwierzęciem leśnym w roli głównej.

Prezentujemy Wam efekty tych plastycznych zmagań naszych pierwszoklasistów.

 • IMG_20211215_130321511
 • IMG_20211215_130325337
 • IMG_20211215_130330448
 • IMG_20211215_140916042
 • IMG_20211215_140919142
 • IMG_20211215_140935318
 • IMG_20211215_150502997
 • IMG_20211215_150520995
 • IMG_20211215_150524822

Simple Image Gallery Extended

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka zorganizowana przez Amnesty International.

Co roku w okolicy Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) ludzie na całym świecie łączą siły, by upomnieć się o osoby, których prawa człowieka są łamane, prześladowane, nękane, więzione za to, że stanęły w obronie słusznych spraw. Setki tysięcy listów trafiają do decydentów i władz.

Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do Maratonu Pisania Listów. Nie jesteśmy obojętni, pisząc list zmieniamy życie!

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej