Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4 technikum ekonomicznego Katarzyna Zarzycka uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Matematyczne Pojedynki” organizowanym przez Koło Naukowe Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich dwóch latach, konkurs trwał przez dwa dni – tym razem w dniach 19 i 20 listopada 2022 r.

Matematyczne Pojedynki to konkurs skierowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, ale w rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy entuzjaści królowej nauki. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe - Junior i Open.

Czytaj więcej...

W ramach współpracy Politechniki Lubelskiej z naszą szkołą uczniowie klasy III TB kształcący się w zawodzie technik budownictwa dnia 5 grudnia 2022r. gościli na wydziale Budownictwa i Architektury. Zostali serdecznie przywitani przez panią dr hab. inż. Annę Życzyńską prodziekan do spraw kształcenia. Zapoznała ona uczniów z ofertą edukacyjną wydziału oraz kierunkiem studiów Budownictwo.

Następnie technicy budownictwa mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Wysłuchali przygotowanych specjalnie dla nich wykładów na temat zastosowania w życiu codziennym układów kratowych oraz dachów. Przedstawiono metodę projektowania pokryć dachowych. Kolejno nasi technicy uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Nauczyciele akademiccy pokazali doświadczenia polegające na rozciąganiu stali oraz ściskaniu próbki betonu.

Czytaj więcej...

W ubiegłym tygodniu, 7. grudnia 2022 r., uczniowie klasy 3 TR i 3pSMS wraz z opiekunami, p. Anną Korszla-Mazurek i p .Magdaleną Borys, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym „Ojcowie Niepodległości” przeprowadzonym przez Pana Przemysława Sylwestra Szymańskiego z Oddziałowego Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez pracowników Filii nr 3 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Pan Przemysław opowiedział o działalności poszczególnych oddziałów Instytutu Pamięci Narodowej. Uczestnicy wykładu zapoznali się również z założeniami kampanii społecznej IPN „Zapal Światło Wolności”. Ciekawostką były gry historyczne znajdujące się na stronie IPN np. „Gra szyfrów” opisująca przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz zaprezentowane gry planszowe: np. „Miś Wojtuś” czy też „Kolejka” angażujące graczy w poznawanie ciekawostek z historii Polski.

Czytaj więcej...

6 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne pt. "Inspiruje się! Zero waste w szkole!". Jest to pierwszy etap projektu, którego organizatorami są: Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Celem projektu jest edukacja młodzieży na temat idei zero waste oraz wprowadzenie nawyków chroniących środowisko. Tego dnia uczniowie przypomnieli sobie właściwe zasady segregacji odpadów oraz sposoby ich ponownego wykorzystania. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach pracując w grupach. Na koniec zajęć podsumowali swoją wiedzę grając w grę multimedialna z wykorzystaniem smartfonów. Prowadząca warsztaty wyłoniła zwycięzców uczniowskiej rywalizacji. Wszyscy bawili się świetnie.

Czytaj więcej...

Nasze tegoroczne jubileuszowe drzewko świąteczne już cieszy nasze oczy i tworzy świąteczny klimat w szkole.

W dniu 6 grudnia Samorząd Uczniowski wraz z panią Emilią Salak ubierał choinkę w dekoracje przygotowane uprzednio podczas organizowanych w szkole warsztatów rękodzieła.

Tegoroczna złota odsłona świątecznego drzewka nawiązuje do jubileuszu 50-lecia naszej szkoły.

 • choinka 1
 • choinka 10
 • choinka 2
 • choinka 3
 • choinka 4
 • choinka 5
 • choinka 6
 • choinka 7
 • choinka 8
 • choinka 9

Simple Image Gallery Extended

"Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" to ogólnopolska kampania promująca tradycję tworzenia i rozsyłania życzeń bożonarodzeniowych z wykorzystaniem okolicznościowych kartek.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Po raz kolejny wzięliśmy w niej udział, tym razem w innej niż dotychczas formie.

Pani Emilia Salak zorganizowała i przeprowadziła warsztaty rękodzielnicze podczas których grupa uczennic z klas I TAK/TR, I TL, II TAK/TL i IV TAK własnoręcznie wykonywała kartki.

Powstałe pracę zostaną wykorzystane do działań charytatywnych i prospołecznych podejmowanych przez naszą szkolną społeczności. O tym jednak jeszcze napiszemy wiecej przy innej sposobności.

Czytaj więcej...

W listopadzie odbył się konkurs anglojęzyczny „My Best School Memory” z okazji obchodów 50-ecia istnienia ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Konkurs rozstrzygnięto 5 grudnia. Jego laureatkami zostały uczennice z klas 1TL oraz 4g TE. I miejsce zajęła Karolina Wójcik, II miejsce zdobyła Katarzyna Zarzycka, zaś III miejsce zajęła Weronika Szpitun.

Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs zorganizowały p. Klaudia Miszczuk oraz p. Magdalena Borys.

Bardzo odświętnym i radosnym był 30 listopada 2022r. Tego dnia bowiem uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego i technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku uroczystość ta miała szczególnie doniosły charakter ze względu na obchodzony jubileusz 50-lecia istnienia naszej placówki. Kolejną okazją do świętowania była 595. rocznica urodzin naszego patrona.

Rangę wydarzenia podkreśliła obecność zaproszonych gości: Pana Michała Pelczarskiego - wicestarosty Powiatu Łęczyńskiego, Pani Doroty Makary - naczelnika Wydziału Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Pani Bożeny Kornatki - członka Komisji Oświaty Powiatu Łęczyńskiego.

Czytaj więcej...

„Mały Książę”, „Kamienie na szaniec”, „Balladyna”, „Skąpiec”, „Wesele”, „Chłopi”, „Romeo i Julia”, „Makbet”, „Konrad Wallenrod”, „Pan Tadeusz”, „Dziady” cz. II, „Kordian”, „Latarnik”, „Rozdziobią nas kruki, wrony...”, „Nie-Boska komedia”, „Proces”, „Mitologia”, „Opowieść wigilijna”, „Lew, czarownica i stara szafa” – to dziewiętnaście tytułów książek, które uczniowie „Jagiellończyka” niebanalnie i niezwykle pomysłowo zaprezentowali na lekcjach języka polskiego i na wystawie na korytarzu szkolnym.

Projekt edukacyjny „Lektura w pudełku” został zainspirowany pomysłem polonistki, pani Agnieszki Tomasik, autorki bloga „Kreatywna pedagogika”. Nasi uczniowie mieli „zamknąć lekturę” w pudełku, tzn. włożyć do środka dziesięć rekwizytów kojarzących się z treścią książki, napisać krótkie streszczenie i list do bohatera. Wyjątkowe zaangażowanie, niecodzienna kreatywność, pomysłowość i ilość przyniesionych pudełek mile zaskoczyła organizatorów – w projekcie wzięło udział 167 osób (w tym 164. uczniów z klas: I TI, I TL, I TR/TAK, II TI, II TL/TAK, IV p ERA, IV p TI i troje uczniów z klas: IV g TE/TL, III p TI), które przygotowały łącznie 140 pudełek (można było je wykonać indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach). Zadanie zaktywizowało tych, którzy nie zawsze chętnie zaglądają do książek, a także stało się okazją do utrwalenia wiadomości o omawianych lekturach. Zachęceni wizją lepszych ocen, uczniowie pokonywali nieśmiałość i dzielnie omawiali swoje prace na forum klasy. Obawy, że będzie to zbyt infantylny pomysł dla uczniów szkoły ponadpodstawowej, nie sprawdziły się – to był „strzał w dziesiątkę”!

Czytaj więcej...

28 listopada 2022r. uczniowie klas I TI, I TL, I BC LO, I A i B SMS, II TL, III TB spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w Łęcznej - panią Izabelą Ziębą. Tematem spotkania była cyberprzemoc i cyberprzestępczość.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenia, z którymi mogą spotkać się podczas korzystania z Internetu oraz uwrażliwienie młodzieży na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców.

 • cyb1
 • cyb2
 • cyb3
 • cyb4
 • cyb5
 • cyb6

Simple Image Gallery Extended

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej