„W górach jest wszystko, co kocham (…)”. Ten cytat wiersza Jerzego Harasymowicza przyświecał kolejnej wyprawie uczniów Jagiellończyka w góry - tym razem w Bieszczady. Piękna pogoda towarzyszyła czterdziestoosobowej grupie na 3-dniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej w dniach 10.-12. maja 2023r. i dzięki temu w pełni pozwoliła na realizację programu.

Pierwszego dnia młodzież wzięła udział w grze terenowej „Bieszczady Challenge”. Uczniowie udali się do opuszczonej bojkowskiej wsi Bereźnicy Niżnej, gdzie podzieleni na dwie grupy realizowali postawione przed nimi zadania.

Z kolei w drugim dniu pobytu odbyła się wyprawa w Wysokie Bieszczady, w ramach której wyzwaniem były wspinaczka na szczyt Połoniny Wetlińskiej do kultowego schroniska Chatka Puchatka w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz marszruta na dystansie ponad 14 km Połoniną Wetlińską.

Czytaj więcej...

Do mety dobiegła nauka kolejnych uczniów Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. 28 kwietnia trzy klasy: IV TE/TL i IV TI oraz IV LO pożegnały się ze szkołą. W tej szczególnej uroczystości udział wzięli: dyrekcja, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz młodzież.
Pani dyrektor - Jolanta Jarawka - przekazała zebranym list od Lubelskiego Kuratora Oświaty. W swoim przemówieniu pogratulowała wszystkim absolwentom, wspominała lata nauki i składała życzenia abiturientom. W dalszej kolejności głos zabrał pan Michał Pelczarski - Wicestarosta Powiatu, w imieniu swoim i Starosty Łęczyńskiego życząc maturzystom powodzenia na egzaminach.
Kulminacyjnym momentem było wręczenie świadectw ukończenia szkoły.  Uhonorowano także najlepszych uczniów, którymi okazali się Katarzyna Zarzycka i Wiktoria Wasilak z klasy IV TE oraz Joanna Grzegorczyk i Adrian Walkiewicz z klasy IV LO .
W ciepłych słowach przedstawiciele klas maturalnych podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za wspólnie spędzony czas oraz trud włożony w naukę i wychowanie.
Okazją do chwili refleksji był program artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich i panią Annę Korszlę-Mazurek.

Czytaj więcej...

ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej otworzył swoje drzwi dla ósmoklasistów Powiatu Łęczyńskiego oraz ich rodziców organizując 27 kwietnia Dzień Otwartych Drzwi! Przeczytajcie i zobaczcie jak było.

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego ma w ofercie cztery interesujące profile kształcenia – klasy: dziennikarską, policyjną, ratownictwa medycznego i menadżerską. Organizatorzy imprezy, poza merytoryczną wiedzą na temat szkoły serwowaną podczas bezpośrednich rozmów, zapewnili potencjalnym licealistom szereg atrakcji dodatkowych – konkursów, quizów i ciekawostek edukacyjnych.

W sali biologiczno-chemicznej uwagę przyciągały przeprowadzane na żywo doświadczenia chemiczne. Uczniowie klasy ratownictwa medycznego dawali pokaz reanimacji oddechowo-krążeniowej. Licealiści z klasy dziennikarskiej przeprowadzali wywiady z osobami odwiedzającymi pracownię polonistyczną, uskuteczniali recykling poetycki lub oferowali wsparcie przedegzaminacyjne. Przy okazji ósmoklasiści bieglejsi w języku ojczystym brali udział w różnych formach konkursów językowych lub quizów literackich. Historycy wykładali wiedze historyczną korzystając z puzzli, quizów i ciekawych ekspozycji tablicowych i naściennych.

W sali językowej nauczyciele języków obcych korzystając z tablicy interaktywnej serwowali próbki dydaktyki języka angielskiego. Chętni sprawdzenia umiejętności lingwistycznych mogli porozmawiać też po niemiecku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja akcesoriów turystycznych nawiązujących do Wielkiej Brytanii, przygotowane dla gości książkowe zakładki oraz finezyjny malunek na tablicy ściennej.

Przedstawiciele każdego z zawodów w Technikum, poza obowiązkowym i niezbędnym pakietem informacji o zawodzie, przygotowali na ten dzień coś specjalnego.

Czytaj więcej...

21 kwietnia w piątek mieliśmy odwiedzili nas dwaj absolwenci naszego technikum informatycznego - Mateusz Zieliński i Piotr Wojczuk. Jako przedstawiciele firmy działającej w branży IT przedstawili uczniom klas informatycznych jak wygląda specyfika takiej pracy w oraz z czym muszą się mierzyć na co dzień.

W trakcie prezentacji pokazali uczniom różne specjalizacje w dziedzinie IT oraz omówili, jakie kompetencje są wymagane, aby pracować w tej branży. Chcieli zachęcić uczniów do rozwoju w kierunkach związanych z informatyką, oraz pokazać im, jakie perspektywy zawodowe stoją przed osobami, które wybiorą ten kierunek.

Wycieczka, na którą nasi uczniowie udali się 20 kwietnia 2023r. to nagroda wygrana w projekcie  edukacyjnym „Inspiruj się! Zero waste w szkole! organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz firmę LW Bogdanka.

Celami wycieczki były: rozwijanie wiedzy i nauka , inspirowanie do obserwacji , doświadczenia, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi oraz oczywiście integracja zespołu klasowego .

Uczniowie klasy 3 TI powrócili z wycieczki pełni wrażeń oraz bogatsi o nową wiedzę. Wszystkim serdecznie polecamy wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. To miejsce gdzie można przeżyć niesamowite przygody oraz poznać tajniki otaczającego nas Świata.

Czytaj więcej...

18 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi pt. „Mój Eko-Świat”. Tego dnia zarówno uczniowie Jagiellończyka, jak i SMSa licznie zgromadzili się na auli w celu napisania testu ekologicznego.

W konkursie wzięło udział 76 uczniów (ZSKKJ 34, LO SMS 42). Uczniowie odpowiadali na pytania online za pomocą platformy Classroom z użyciem swoich telefonów komórkowych. Pytania konkursowe dotyczyły zagadnień związanych z ekologią; ochroną środowiska; zjawiskami globalnymi tj. efekt cieplarniany, dziura ozonowa, zanieczyszczenia wody, degradacja gleby; segregacja śmieci; odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej...

Dziś, tj. 17 kwietnia, uczniowie klas humanistycznych wraz z opiekunami, panią Anną Korszla-Mazurek i panią Emilią Salak, mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu inaugurującym Święto Polonistyki KUL. Tematem spotkania była adaptacja filmowa arcydzieła liryki funeralnej - „Trenów” Jana Kochanowskiego. W projekcji filmu oraz dyskusji panelowej uczestniczyło ponad 550 osób, głównie uczniów szkół średnich i ich nauczycieli.

Podczas towarzyszącej projekcji dyskusji – z udziałem literaturoznawców, muzykologów i historyków sztuki – młodzież mogła zapoznać się nie tylko ze znaczeniem jednego z kluczowych tekstów polskiego dziedzictwa literackiego, ale również z mechanizmami przełożenia języka poezji na język filmowy .

Zaproszenie na wydarzenie było kolejnym działaniem podjętym w ramach umowy patronackiej pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego a Wydział Nauk Humanistycznych KUL.

Więcej o wydarzeniu pod linkiem.

Czytaj więcej...

W dniu 19 kwietnia odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.które organizowane były wspólnie  przez Starostwo Powiatowe wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Łęcznej oraz Ośrodkiem Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łęcznej. My też tam byliśmy i w ramach szkolnego stoiska prowadziliśmy warsztaty rękodzielnicze i florystyczne.Każdy zainteresowany mógł własnoręcznie wykonać kompozycję roślinną lub stworzyć dedykowaną kartkę okolicznościową.

Ponadto młodzież z klasy I TI z naszej szkoły uczestniczyła w seansie filmu „Temple Grandin” przybliżającego tematykę spektrum autyzmu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony na kreatywnym i twórczym działaniu czas.

Czytaj więcej...

Z okazji 50-lecia Jagiellończyka, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali i przeprowadzili Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. W nawiązaniu do złotego jubileuszu szkoły wzięło w nim udział 50 dziewcząt i 50 chłopców. Cieszył się on dużym powodzeniem i przebiegał w przyjaznej atmosferze fair play.

Zwycięzcą turnieju dziewcząt została Martyna Brzyska z klasy III Tr, II miejsce zajęła Aleksandra Kurlak z II Tl, III miejsce przypadło Julii Siwek z klasy I LO, a na IV miejscu uplasowała się Sara Guias z IV Te.

W turnieju chłopców I miejsce wywalczył Łukasz Stadnik z klasy III Tb, II miejsce zajął Bartłomiej Kozak z I Ti, III miejsce - Kamil Matysiak z III Ti, a na IV miejscu uplasował się Kacper Marzec z klasy I LO. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Część uczestników już czeka na kolejny turniej licząc na rewanż.

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej