Wycieczka, na którą nasi uczniowie udali się 20 kwietnia 2023r. to nagroda wygrana w projekcie  edukacyjnym „Inspiruj się! Zero waste w szkole! organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz firmę LW Bogdanka.

Celami wycieczki były: rozwijanie wiedzy i nauka , inspirowanie do obserwacji , doświadczenia, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi oraz oczywiście integracja zespołu klasowego .

Uczniowie klasy 3 TI powrócili z wycieczki pełni wrażeń oraz bogatsi o nową wiedzę. Wszystkim serdecznie polecamy wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. To miejsce gdzie można przeżyć niesamowite przygody oraz poznać tajniki otaczającego nas Świata.

Czytaj więcej...

18 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi pt. „Mój Eko-Świat”. Tego dnia zarówno uczniowie Jagiellończyka, jak i SMSa licznie zgromadzili się na auli w celu napisania testu ekologicznego.

W konkursie wzięło udział 76 uczniów (ZSKKJ 34, LO SMS 42). Uczniowie odpowiadali na pytania online za pomocą platformy Classroom z użyciem swoich telefonów komórkowych. Pytania konkursowe dotyczyły zagadnień związanych z ekologią; ochroną środowiska; zjawiskami globalnymi tj. efekt cieplarniany, dziura ozonowa, zanieczyszczenia wody, degradacja gleby; segregacja śmieci; odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej...

W dniu 19 kwietnia odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.które organizowane były wspólnie  przez Starostwo Powiatowe wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Łęcznej oraz Ośrodkiem Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łęcznej. My też tam byliśmy i w ramach szkolnego stoiska prowadziliśmy warsztaty rękodzielnicze i florystyczne.Każdy zainteresowany mógł własnoręcznie wykonać kompozycję roślinną lub stworzyć dedykowaną kartkę okolicznościową.

Ponadto młodzież z klasy I TI z naszej szkoły uczestniczyła w seansie filmu „Temple Grandin” przybliżającego tematykę spektrum autyzmu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony na kreatywnym i twórczym działaniu czas.

Czytaj więcej...

Dziś, tj. 17 kwietnia, uczniowie klas humanistycznych wraz z opiekunami, panią Anną Korszla-Mazurek i panią Emilią Salak, mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu inaugurującym Święto Polonistyki KUL. Tematem spotkania była adaptacja filmowa arcydzieła liryki funeralnej - „Trenów” Jana Kochanowskiego. W projekcji filmu oraz dyskusji panelowej uczestniczyło ponad 550 osób, głównie uczniów szkół średnich i ich nauczycieli.

Podczas towarzyszącej projekcji dyskusji – z udziałem literaturoznawców, muzykologów i historyków sztuki – młodzież mogła zapoznać się nie tylko ze znaczeniem jednego z kluczowych tekstów polskiego dziedzictwa literackiego, ale również z mechanizmami przełożenia języka poezji na język filmowy .

Zaproszenie na wydarzenie było kolejnym działaniem podjętym w ramach umowy patronackiej pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego a Wydział Nauk Humanistycznych KUL.

Więcej o wydarzeniu pod linkiem.

Czytaj więcej...

Z okazji 50-lecia Jagiellończyka, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali i przeprowadzili Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. W nawiązaniu do złotego jubileuszu szkoły wzięło w nim udział 50 dziewcząt i 50 chłopców. Cieszył się on dużym powodzeniem i przebiegał w przyjaznej atmosferze fair play.

Zwycięzcą turnieju dziewcząt została Martyna Brzyska z klasy III Tr, II miejsce zajęła Aleksandra Kurlak z II Tl, III miejsce przypadło Julii Siwek z klasy I LO, a na IV miejscu uplasowała się Sara Guias z IV Te.

W turnieju chłopców I miejsce wywalczył Łukasz Stadnik z klasy III Tb, II miejsce zajął Bartłomiej Kozak z I Ti, III miejsce - Kamil Matysiak z III Ti, a na IV miejscu uplasował się Kacper Marzec z klasy I LO. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Część uczestników już czeka na kolejny turniej licząc na rewanż.

Czytaj więcej...

4 kwietnia w nasze skromne progi zawitali wojskowi, a dokładniej: ppor Michał Kostecki, st. kapral Piotr Piróg oraz szer. Izabela Pęcak z 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie 215 kompanii.

Specjalnie dla naszych uczniów poprowadzili ciekawą i praktyczną prelekcję połączoną z pokazem pierwszej pomocy z elementami medycyny pola walki.

Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Na miesiąc przed maturą maturzyści z klasy IV LO oraz IV g TE/TL i IV g TI mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego. W pięciu zespołach przez 50 minut rozwiązywali 50 zadań wielokrotnego wyboru. Zakres materiału obejmował zagadnienia z wiedzy o epokach literackich – od starożytności do współczesności. Uczniowie musieli wykazać się też znajomością treści lektur, które pojawią się na egzaminie maturalnym. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej i radosnej atmosferze. Było kreatywnie i zabawnie, kiedy próbowano znaleźć wspólne rozwiązanie mając różne propozycje odpowiedzi.

- To było fajne wyzwanie. Bez stresu czy presji oceny niedostatecznej mogliśmy się dowiedzieć, co już umiemy i co trzeba jeszcze powtórzyć przed maturą. Łatwiej pracowało nam się w grupie, bo każdy miał jakiś pomysł – zgodnie stwierdzili uczestnicy zmagań.

Czytaj więcej...

Jest jedną z najstarszych nauk sięgającą korzeni czasów starożytnych cywilizacji, takich jak egipska, babilońska czy grecka. Uważana jest za królową nauk. I trudno się z tym nie zgodzić, bo matematyka, o której mowa, jest obecna w naszym życiu na co dzień, od prostych działań matematycznych, takich jak liczenie pieniędzy, do bardziej złożonych zagadnień matematycznych, które pojawiają się w naukach ścisłych i technologii.

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w tej nauce i pokazać jej inną stronę. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Czytaj więcej...

W dniu 27 marca dzięki uprzejmości dyrekcji LO w Milejowie uczniowie Jagiellończyka z klasy I A LO o profilu policyjnym uczestniczyli w strzelaniu z broni na strzelnicy elektronicznej w Milejowie. Uczyli się strzelać z replik broni krótkiej i długiej - Glock 19 i Grot. Celowanie z takiej broni na strzelnicy to przyjemność, trudniej było strzelać do celu ruchomego, który pojawiał się i znikał. Wyniki były czasem lepsze momentami gorsze, ale co tam! Pierwsze koty za płoty, ciąg dalszy strzelania już niedługo.

  • PICT0059
  • PICT0061
  • PICT0062
  • PICT0063
  • PICT0065

Simple Image Gallery Extended

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej