erasmus

Grecja2019

Film promocyjny

tarcza 2016v300

 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

Klasa 2 TI wraz z wychowawczynią panią Moniką Mazur zachęcała społeczność „Jagiellończyka” do zaangażowanie się w akcję charytatywną „Mikołaj o Tobie nie zapomni” prowadzoną przez parafię św. Barbary i MOPS w Łęcznej.
Jak można było zostać św. Mikołajem? - Zadanie było bardzo proste! Polegało ono na przygotowaniu paczki mikołajkowej dla dziecka (Paweł lat 9), które z powodu ciężkiej sytuacji finansowej swojej rodziny raczej nie mogłoby liczyć na prezent w Mikołajki. Uczniowie wraz z wychowawczynią zorganizowali zbiórkę darów rzeczowych i drobnych kwot pieniężnych, za które zostały zakupione rzeczy do paczki. Wszystko po to, by sprawić, żeby w ten magiczny mikołajkowy dzień na twarzy obdarowywanego dziecka pojawił się uśmiech.


Na apel pomocy odpowiedziało wielu uczniów z naszej szkoły. Naśladowców św. Mikołaja o wielkim sercu znaleźliśmy szczególnie w klasach 2 TE, 3 LO, 2TOR oraz 1 TOR. Zabawek, gier, puzzli, książek, pluszaków, słodyczy oraz artykułów szkolnych wystarczyło na przygotowanie dwóch paczek mikołajkowych, jedną z nich w dniu 6 grudnia otrzyma wspominany Paweł, a drugą jeszcze jedno wytypowane dziecko w potrzebie. Paczka została w dniu 30 listopada przekazana do punktu odbioru paczek.
Wszystkim Darczyńcom chcemy bardzo podziękować w imieniu obdarowanych dzieci.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej