Plakat nabór 2024 2025

7 czerwca 2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród XIV Powiatowego Konkursu Historycznego „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy” organizowanego cyklicznie w Jagiellończyku. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac ze szkół z terenu powiatu łęczyńskiego, a przebiegał on w dwóch kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa i ponadpodstawowa.

Uczestnicy, jak co roku, mieli za zadanie w swoich pracach nawiązać do życia i dokonań króla Kazimierza Jagiellończyka – tym razem w formie krzyżówki i projektu monety.

W kategorii wiekowej szkół podstawowych nagrodę otrzymała Natalia Zdunek ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Milejowie zajmując I miejsce. Natomiast pierwszą lokatę w starszej kategorii wiekowej zdobyła Michalak Ewelina z Zespołu Szkół im Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Czytaj więcej...

W dniach 6-7 czerwca klasy: 1B LO, 1AC z Jagiellończyka i 1B SMS wraz z opiekunami - paniami: Agnieszką Osowską, Magdaleną Arciszewską, Dorotą Rybicką i Angeliką Steć, wyruszyły w podróż do Krakowa i okolic.
Pierwszego dnia, już o 10.00, uczestnicy wycieczki zameldowali się w największym i najnowocześniejszym parku rozrywki w Polsce - Energylandii. Zator przywitał ich przepiękną pogodą, dlatego mogli w pełni cieszyć się walorami tego wspaniałego miejsca, które dostarczyło im niezapomnianych atrakcji i wprawiło w doskonały nastrój.
Kolejnego dnia młodzież miała możliwość spędzenia kilku godzin na średniowiecznym rynku w Krakowie, udać się na spacer Traktem Królewskim, czy obejrzeć słynne Sukiennice.
Ostatnim miejscem, które odwiedzili uczestnicy wycieczki, było Studio filmowe Alvernia. Dzięki ciekawie przeprowadzonym warsztatom edukacyjnym, uczniowie dowiedzieli się, że nie wszystko co widzimy i słyszymy w filmie, jest prawdziwe.

Czytaj więcej...

Konkurs "Mądrości o życiu na grzbiecie zapisane" został wreszcie podsumowany a nagrody oficjalnie wręczone.
Do konkursu zgłosiły się 4 osoby, które w ramach pracy konkursowej przysłały zdjęcie, na którym widoczny był stosik minimum 5 książek. Ich tytuły czytane od góry tworzyły jakiś ciekawy tekst - życiowe motto, osobiste przesłanie czy jakąś mądrą myśl przewodnią.

W wyniku obrad komisji konkursowej w konkursie przyznane zostały następujące miejsca:
- Antonina Rybińska z klasy I TAK - I miejsce,
- Agata Porębska z klasy I TR - II miejsce,
- Wojciech Cieślak z klasy I TI - III miejsce,
- Marharyta Ivanova z klasy I TAK - IV miejsce.

Czytaj więcej...

6 czerwca 2024 r. w C.K. – Osiedlowym Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 29. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Sztubackie strofy 2024”.

Nasza uczennica z klasy IV TL, Iga Połetko, po raz kolejny stanęła na podium, zajmując III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Iga to niezwykle subtelna i wrażliwa obserwatorka świata, mistrzyni miniatur poetyckich poświęconych w głównej mierze różnym odcieniom miłości. Nagrodzony w konkursie wiersz można przeczytać w okolicznościowym tomiku „Sztubackie strofy 2024”. Opiekunem merytorycznym uczennicy była pani Magdalena Kafarska.

Gratulujemy Idze sukcesu i czekamy na kolejne utwory.

W dniach 27-29 maja 2024 r. ponownie wyjechaliśmy w góry. Tym razem były to Pieniny, które przywitały nas piękną, słoneczną pogodą. Wjeżdżając do Szczawnicy, na skale w nurcie Dunajca, ujrzeliśmy postać słynnego zbójnickiego harnasia, Janosika z Kotońki, który jeszcze wiele razy będzie nam towarzyszył w czasie naszych wędrówek.

Swoją wyprawę rozpoczęliśmy w Jaworkach, skąd wyruszyliśmy do Wąwozu Homole. To głęboki kanion o stromych ścianach sięgających 120 metrów! W drodze powrotnej podziwialiśmy panoramę Gorców i Beskidu Sądeckiego.

Drugiego dnia zdobyliśmy Okrąglicę 982 m n.p.m., w masywie Trzech Koron. Wybraliśmy szlak od strony leżącej nad samym Dunajcem we wsi Sromowce Niżne. W górę wyruszyliśmy żółtym szlakiem, wchodząc na teren Pienińskiego Parku Narodowego, cały czas idąc dnem pięknego Wąwozu Szopczańskiego. Według legendy to właśnie w tym wąwozie górale uratowali króla Jana Kazimierza przed Szwedami, tutaj również kręcone były sceny do filmu “Potop” Jerzego Hoffmana. Podziwialiśmy też wspaniałą panoramę ośnieżonych szczytów Tatr.

Czytaj więcej...

W dniu 5 czerwca 2024 r. w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej z okazji Dnia Dziecka odbyła się po raz kolejny impreza plenerowa dedykowanych dzieciom - w tym podopiecznym łęczyńskich przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych oraz dzieciom mieszkającym w okolicy szkoły.

Aby umilić im czas spędzony w Jagiellończyku społeczność szkolna przygotowała wiele ciekawych atrakcji.

Wśród zabaw i rozrywek zaaranżowanych w ramach wydarzenia znalazły się m.in. zabawy ruchowe z chustą Klanza, zawody sportowe, kręcenie balonów, malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, kolorowe warkoczyki czy udział w różnorodnych grach zręcznościowych nagradzanych medalami lub drobnymi upominkami w postaci opasek lub zwierzątek z balonów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy florystyczne z nagrodą w postaci mini ogródków kwiatowych czy możliwość własnoręcznego wykonania domku dla owadów lub kącik fotograficzny na potrzeby wykonywania pamiątkowej fotki.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła w roku szkolnym 2023/2024 brała udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Moje Miasto Bez Elektrośmieci”.

Dzięki pomocy społeczności szkolnej oraz mieszkańców Łęcznej i okolic, w wyniku zbiórki elektrośmieci, mogliśmy wzbogacić naszą bazę dydaktyczną o kilka pomocy dydaktycznych. W zamian za zebrane elektrośmieci i za uzyskane w programie punkty pozyskaliśmy Model Oka Człowieka, 6-częściowy, Model Serca Człowieka – wielkość naturalnej oraz lekturę szkolną – a dokładniej „Mitologię” Jana Paradowskiego.

Dziękujemy za tegoroczną pomoc i zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej zbiórce elektrośmieci, dzięki czemu nie tylko pomożemy środowisku, ale także pozyskamy kolejne nowoczesne pomoce dydaktyczne, które sprawią, że nasze lekcje będą ciekawsze i bardziej urozmaicone.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej