Plakat nabór 2024 2025

W czerwcowy piątek, zgodnie z tradycją, społeczność uczniowska Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka zakończyła swoją przygodę z nauką w roku szkolnym 2023/2024. Przygotowana przez uczniów akademia była okazją do ostatniego przed wakacjami spotkania z dyrekcją i nauczycielami.

Pani dyrektor, Jolanta Jarawka, w swoim przemówieniu podsumowała wyniki całorocznej pracy, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz ufundowane przez Radę Rodziców nagrody. Bardzo mocno zaakcentowała liczne osiągnięcia naszych uczniów w konkursach i olimpiadach. Na koniec podziękowała za współpracę organowi prowadzącemu, rodzicom i nauczycielom oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

Naszą uroczystość swoją obecnością uświetnił Pan Daniel Słowik - Starosta Powiatu Łęczyńskiego. W wystąpieniu podziękował dyrekcji za prowadzenie największej w powiecie szkoły i pogratulował osiągnięć wszystkim uczniom. Zadeklarował, że wsparcie i współpraca ze szkołami będą priorytetem dla organu prowadzącego.

Drodzy uczniowie Jagiellończyka, swoją ciężką pracą zasłużyliście na chwilę wytchnienia.

Odpoczywajcie bezpiecznie! Do zobaczenia we wrześniu.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej wzięli udział w akcji "Ogólnopolskie Wybory Książek" i w jej ramach dokonywali wyboru książek, które w ostatnim czasie najbardziej im się podobały.
W Jagiellończyku wybory te odbyły się przede wszystkim 24 maja w piątek podczas długich przerw w kąciku wyborczym w szkolnej bibliotece. Dodatkową okazją wzięcia w nich udziału były spotkania w ramach zajęć bibliotecznych organizowane przez nauczyciela bibliotekarza od połowy maja, aż do pierwszych dni czerwca.

Wyniki pokazały, że najciekawsze książki według naszych uczniów z klas I-IV Technikum i LO to: cykl książek “Students” Aleksandry Negrońskiej, seria „Harry Potter” J.K. Rowling, cykl literatury jung adult Marty Łabęckiej „Flaw(less)”, ''Trylogia Hell'' P. S. Herytiery (Pizgacz) czy klasyczny „Mały książę” Antoine de Saint-Exupéry.

Popularne okazały się również: „Rzeźbiarz Łez” Erin Doom, „Westwood Academy”- Weroniki Ancerowicz, „Dotknij mnie” Tahereh Mafi, „Zmierzch” Osamu Dazai, „Szóstka wron” Leigh Bardugo , “Hellish” Weroniki Ploty, cykle „Okrutny książę” Holly Black lub „Komisarz Forst” Remigiusza Mroza.

Czytaj więcej...

7 czerwca 2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród XIV Powiatowego Konkursu Historycznego „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy” organizowanego cyklicznie w Jagiellończyku. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac ze szkół z terenu powiatu łęczyńskiego, a przebiegał on w dwóch kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa i ponadpodstawowa.

Uczestnicy, jak co roku, mieli za zadanie w swoich pracach nawiązać do życia i dokonań króla Kazimierza Jagiellończyka – tym razem w formie krzyżówki i projektu monety.

W kategorii wiekowej szkół podstawowych nagrodę otrzymała Natalia Zdunek ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Milejowie zajmując I miejsce. Natomiast pierwszą lokatę w starszej kategorii wiekowej zdobyła Michalak Ewelina z Zespołu Szkół im Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Czytaj więcej...

W dniach 6-7 czerwca klasy: 1B LO, 1AC z Jagiellończyka i 1B SMS wraz z opiekunami - paniami: Agnieszką Osowską, Magdaleną Arciszewską, Dorotą Rybicką i Angeliką Steć, wyruszyły w podróż do Krakowa i okolic.
Pierwszego dnia, już o 10.00, uczestnicy wycieczki zameldowali się w największym i najnowocześniejszym parku rozrywki w Polsce - Energylandii. Zator przywitał ich przepiękną pogodą, dlatego mogli w pełni cieszyć się walorami tego wspaniałego miejsca, które dostarczyło im niezapomnianych atrakcji i wprawiło w doskonały nastrój.
Kolejnego dnia młodzież miała możliwość spędzenia kilku godzin na średniowiecznym rynku w Krakowie, udać się na spacer Traktem Królewskim, czy obejrzeć słynne Sukiennice.
Ostatnim miejscem, które odwiedzili uczestnicy wycieczki, było Studio filmowe Alvernia. Dzięki ciekawie przeprowadzonym warsztatom edukacyjnym, uczniowie dowiedzieli się, że nie wszystko co widzimy i słyszymy w filmie, jest prawdziwe.

Czytaj więcej...

Konkurs "Mądrości o życiu na grzbiecie zapisane" został wreszcie podsumowany a nagrody oficjalnie wręczone.
Do konkursu zgłosiły się 4 osoby, które w ramach pracy konkursowej przysłały zdjęcie, na którym widoczny był stosik minimum 5 książek. Ich tytuły czytane od góry tworzyły jakiś ciekawy tekst - życiowe motto, osobiste przesłanie czy jakąś mądrą myśl przewodnią.

W wyniku obrad komisji konkursowej w konkursie przyznane zostały następujące miejsca:
- Antonina Rybińska z klasy I TAK - I miejsce,
- Agata Porębska z klasy I TR - II miejsce,
- Wojciech Cieślak z klasy I TI - III miejsce,
- Marharyta Ivanova z klasy I TAK - IV miejsce.

Czytaj więcej...

W dniu 24 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny - "Mistrz równań i nierówności”. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach. W kategorii I dla klas pierwszych udział wzięło 12 uczniów. Natomiast w kategorii II dla klas drugich udział wzięło 13 uczniów. Uczestnicy przez 45 minut rozwiązywali zadania, które sprawdzały umiejętność rozwiązywania równań i nierówności - pierwszego stopnia w klasach pierwszych, drugiego stopnia w klasach drugich.

Po ciężkich bojach komisja wyłoniła zwycięzców „Mistrzami równań i nierówności” w klasach pierwszych zostali: I miejsce: Miłosz Lamparski z klasy 1TP, II miejsce: Maja Mitura z klasy 1TP, III miejsce: Artur Kręglicki z klasy 1A LO. Z kolei w klasach drugich: I miejsce: Dagmara Kudła z klasy 2A LO, II miejsce: Filip Ogonowski z klasy 2B LO, III miejsce: Konrad Pastusiak z klasy 2 TI.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

6 czerwca 2024 r. w C.K. – Osiedlowym Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 29. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Sztubackie strofy 2024”.

Nasza uczennica z klasy IV TL, Iga Połetko, po raz kolejny stanęła na podium, zajmując III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Iga to niezwykle subtelna i wrażliwa obserwatorka świata, mistrzyni miniatur poetyckich poświęconych w głównej mierze różnym odcieniom miłości. Nagrodzony w konkursie wiersz można przeczytać w okolicznościowym tomiku „Sztubackie strofy 2024”. Opiekunem merytorycznym uczennicy była pani Magdalena Kafarska.

Gratulujemy Idze sukcesu i czekamy na kolejne utwory.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej