Jedziemy do Człowieka (…) To najdalsza droga ze wszystkich dróg w tę noc – te symboliczne słowa wypowiedział uczeń, który  wcielił się w postać św. Józefa, w  szkolnym przedstawieniu Jasełek pod tajemniczym tytułem „Gdy Bóg podróżuje koleją”, wystawionych w dniu 21 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

Maryja z Józefem, roztrzepany i zabiegany młody chłopak, Mikołaj, dystyngowane i nowoczesne małżeństwo, aniołki i archanioły, konduktor i reporterki to szereg postaci, które przewidywał scenariusz Jasełek. Uczniowie - aktorzy z werwą i wyczuciem, wrażliwością oraz  szczyptą humoru odegrali swoje role.

Grze aktorskiej towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek wykonanych przez chórek. Usłyszeliśmy wyśpiewane tradycyjne kolędy takie jak : „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Cicha noc”, ale także wybrzmiały te o bardziej współczesnym brzmieniu, lecz równie nastrojowe jak: „Maleńka miłość” czy „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”.

Nad całością występu opiekę sprawowała siostra Agnieszka Rogacz. Jak się okazało był to debiut reżyserski, który z całą pewnością można zaliczyć do udanych.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

W ostatnim przedświątecznym tygodniu ukazał się kolejny numer Gazety Jagiellońskiej.

W tym roku szkolnym w szkolnej gazetce zmieniło się wiele, choćby osoba redaktora naczelnego czy skład redakcji, tylko czytelnicy niezmiennie ci sami – społeczność Jagiellończyka.

To dla was w  tym wydaniu na pytania szkolnych dziennikarzy odpowiadali nauczyciel historii Pani Magdalena Krystjańczuk i jeden z uczniów – DJ Fruzz à .

W tym numerze pojawiła się także krzyżówka z nagrodą. Za chwilę główkowania i przy odrobinie szczęścia można było zdobyć piękny, ręcznie wykonany stroik świąteczny.

Redakcja szkolnej gazetki zachęca do aktywnego jej współtworzenia. Zatem jeśli macie chęć stać się dziennikarzami, zająć się interesującym was tematem, podzielić się z innymi swoją twórczością, zaskoczyć wszystkich swoim talentem napiszcie o tym do szkolnej redakcji na e-maila:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GAZETA KRÓLEWSKA format .pdf -->

13 grudnia to dzień w którym  31 lat temu wprowadzono stan wojenny w Polsce. Dla starszego pokolenia te wydarzenia mogą stanowić  wspomnienie. Dla niejednego z nas jest to historia, ponieważ większości z nas nie było jeszcze wtedy na świecie.

Dlatego, by zapoznać Was z  przebiegiem tamtych wydarzeń i podkreślić ich wagę, Panie Ewa Sawka – Kunach i Elżbieta Klukow,  korzystając z  pomocy ucznia I TI – Stanisława Kowalskiego oraz uczennic z kl. II TE /TI: Joanny Sacz, Anety Matys, Zuzanny Dzirby, Marleny Grygiel, przygotowały i wyeksponowały w głównym holu szkoły tematyczną wystawę nawiązująca do stanu wojennego w Polsce. Można na niej obejrzeć reprodukcje zdjęć, które uchwyciły sceny, które rozgrywały się podczas tamtych dni. Bezpośrednio w dniu rocznicy na głównym holu puszczana była muzyka nawiązująca i towarzysząca do ekspozycji.

Tych co jeszcze wystawy nie widzieli, zachęcamy do jej obejrzenia.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Jak wszyscy wiemy 6 grudnia obchodzimy święto znane każdemu od najmłodszych lat. Są to imieniny Mikołaja, nazywane potocznie Mikołajkami – dzień obdarowywania i przyjmowania prezentów.

Świętowania Mikołajek nie zabrakło także w Jagiellończyku.  Na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych zaroiło się od czerwonych mikołajowych czapek. Każdy kto założył dziś to symboliczne nakrycie głowy, automatycznie otrzymywał immunitet na pytanie na lekcji.

Inwencja niektórych nie ograniczyła się do czapeczki. Jeden z pomysłowych uczniów przywdział strój mikołaja i cierpliwie pozował do zdjęć z koleżankami i kolegami.

Przez cały czas towarzyszyły nam śmiech i dobra zabawa. Taki niewielki akcent od razu sprawił, że w szkole zapanowała atmosfera zbliżających się świąt. 

          Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Podobno kobiety to słaba płeć. Nic bardziej mylnego. Dowodem na to  jest udział dziewcząt w II Barbórkowym Turnieju w Armwrestlingu o nagrodę Dyrektora ZS Górniczych w Łęcznej zorganizowanym 30 listopada 2012 r.

Armwrestling jest to sport, który polega na tym, że dwóch, znajdujących się naprzeciw siebie, uczestników zwiera dłonie w uścisk i zwykle trzymając łokcie na płaskiej powierzchni, stara się przeciągnąć rękę przeciwnika w dół. W potocznym słowa brzmieniu jest to po prostu siłowanie się na ręce.

W rywalizacji tej w kategorii kobiecej wystartowały dwie zawodniczki z Jagiellończyka i zdobyły najwyższe lokaty. Katarzyna Chmiel (I TAK) zdobyła I miejsce, a Kalina Skoniecka (I TAK) wywalczyła II miejsce.

Dziewczyny gratulujemy hartu ducha i kondycji. 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

W dniu 30 listopada 2012r. w ZS Górniczych w Łęcznej odbył się Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej.

W ramach turnieju zadebiutowała szkolna drużyna piłki siatkowej męskiej reprezentująca ZS im. K. K. Jagiellończyka. 

Zespół powstał niedawno pod opieką pani Ewy Sawki-Kunach. Rywalizacja podczas turnieju to pierwszy krok w drodze do sukcesów. Niech ich nie braknie naszej drużynie. Powodzenia!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Zamek Królewski, Muzeum Sportu i Turystyki, Centrum Nauki Kopernik oraz pokaz 3D w Planetarium to punkty programu wycieczki do Warszawy, na którą wybrali się w dniu 29 listopada 2012 r. uczniowie  klas I TE i II TE/TI pod opieką wychowawców: pań Ewy Stefańskiej i Magdaleny Kuter oraz nauczyciela-bibliotekarza  pani Emilii Salak.

Wyjazd okazał się ciekawym przeżyciem dla jego uczestników. Dla większości z nich najciekawszą atrakcją planu dnia był efektowny pokaz w wymiarze 3D. Zasiadając w sali projekcyjnej z ogromnymi okularami na nosie mogliśmy przemierzać wszechświat w poszukiwaniu życia na innych planetach, a także zgłębić budowę białek czy DNA, które są podstawą życia.

Jedna z dziewcząt zapytana o to co najbardziej jej się podobało stwierdziła z uśmiechem, że pan przewodnik. To szczere wyznanie nie dziwi, ponieważ pan Olaf Rybiński wykazał się nie tylko szeroka wiedzą, którą serwował nam w sposób łatwy i przyjemny,  ale też okazywał nam cierpliwość i sympatię na każdym etapie wycieczki.  Sprawnie oprowadził nas po komnatach zamkowych. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się między innymi jak wyglądało życie króla: gdzie król przyjmował audiencję, gdzie obradował z sejmem i senatem, a gdzie sypiał i wypoczywał, poznaliśmy także szczegóły odbudowy zamku po II Wojnie Światowej.

W muzeum Sportu i Turystyki Pan Olaf, jako historyk sportu z wykształcenia,  z pasją i zaangażowaniem opowiadał o osiągnięciach naszych olimpijczyków na przestrzeni lat.  Mogliśmy zobaczyć na własne oczy olimpijskie medale, dawne sprzęty sportowe i posłuchać o ciekawych i czasami tragicznych biografiach polskich sportsmenów. Pan przewodnik służył nam również radą, jak odnaleźć się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie czas upłynął nam w mgnieniu oka, a eksponaty za razem bawiły i edukowały.

 Dzień pełen atrakcji szybko dobiegł końca. Zmęczeni, ale ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Łęcznej.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Jak wspominaliśmy już wcześniej, Katarzyna Staniak z klasy I TAK po wygranej w powiatowym turnieju tenisa stołowego zakwalifikowała się, wraz z koleżanką Dominiką Czupryn z I TE, do rozgrywek rejonowych. Odbyły się one 8 listopada w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1im. 2 Warszawskiej Brygady Saperów i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie.

W zaciętej sportowej rywalizacji na wysokim poziomie naszej Kasi udało się wywalczyć VII miejsce.

- Cieszę się niezmiernie z jej sukcesu. Ma dziewczyna potencjał. Niech go rozwija. – stwierdziła zadowolona pani Ewa Sawka – Kunach – nauczycielka wychowania fizycznego, która przygotowywała ją do zawodów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na tym polu!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

W dniu 21 listopada 2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie fotograficznym „(Nie)znane tajemnice pojezierza” w Centrum Zarządzania Siecią znajdującym się przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej.

W gronie laureatów konkursu znalazły się dwie osoby związane z naszą szkołą. Jedną z nich jest uczennica I klasy TE Aneta Gała, która w kategorii wiekowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymała wyróżnienie. Drugą osobą wyróżnioną w tym konkursie w kategorii osób dorosłych jest pani Ewa Sawka-Kunach, nasz nauczyciel wychowania fizycznego, prywatnie pasjonat fotografii.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

11 listopada dla nas młodego pokolenia to bardzo odległa przeszłość, naszym patriotycznym obowiązkiem jest „pielęgnowanie przeszłości jak kwiaty”. (…) To na nas, młodym pokoleniu spoczywa obowiązek budowania przyszłości. Jesteśmy przecież łącznikiem między przeszłością, a przyszłością. Dlatego dzisiaj (…) złożyliśmy Tobie Ojczyzno Hołd. Te znaczące słowa padły z ust uczniów z okazji Dnia Niepodległości podczas uroczystego apelu, który miał miejsce w dniu 13 listopada 2012 r.          w murach Jagiellończyka.

Apel przygotowali uczniowie klas I TI, I TE i IV TE pod kierunkiem pani Magdaleny Krystjańczuk. Piękną dekorację zawdzięczamy uczniom z klasy I TI.

Montaż poetycko-muzyczny poprowadzili Patrycja Wiśniewska (I TE) i Tomasz Zabłotny (I TI). Wysłuchaliśmy okazyjnych wierszy oraz pieśni o charakterze patriotycznym, jak choćby „Ojczyzno ma”, „Powrócisz tu…”. Legiony” czy „Śpiewka 1920” czy melancholijnej i nastrojowej piosenki Dżemu „Do kołyski”.

W tym roku była to już 94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej