Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w etapie powiatowym Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Najlepszy w powiecie okazał się Daniel Jośko, drugie miejsce zajął Jarosław Musiała – obaj z klasy IV technikum informatycznego.

            Razem z Ewą Marcinek, uczennicą Zespołu Szkół w Ludwinie reprezentowali powiat łęczyński w etapie wojewódzkim konkursu, który odbył się na wydziale politologii UMCS w Lublinie.

            Najpierw 102 uczniów z 90 szkół napisało tam pisemny test wiedzy. W ten sposób wyłoniono finałowo trzynastkę, która odpowiadała przed komisją egzaminacyjną na wylosowane pytania.

            Zagadnienia konkursowe dotyczyły ustroju i organizacji samorządu terytorialnego w Polsce, wyborów samorządowych, referendum lokalnego, finansów jednostek samorządu terytorialnego, społeczeństwa obywatelskiego.

            Do finału zakwalifikował się Daniel Jośko i zajął piąte miejsce w województwie. 

Troje naszych uczniów zakwalifikowało się do II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu.

            Agnieszka Filipczuk (III TAK), Rafał Krawczyk (IV TAK) i Monika Herbut (II TAK) pojadą do Gdańska, gdzie 29 i 30 marca odbędzie się drugi i trzeci etap konkursu.

            Uczniowie napiszą test wiedzy teoretycznej, wykonają zadanie projektowe, a także będą rozpoznawać rośliny ozdobne oraz sprzęt geodezyjny i kreślarski.

Trzymamy kciuki!

14 lutego uczniowie naszej szkoły przesyłali sobie walentynki.  

            Wystarczyło wybrać jedną spośród wielu kolorowych kartek, napisać do kogo jest adresowana i wrzucić walentynkę do specjalnego pudełka. Uczniowie wyznaczeni do poczty walentynkowej dostarczali pocztówki do adresata.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

         Jeden z najważniejszych wieczorów w życiu już za nimi – 28 stycznia 2012 r. maturzyści z pięciu klas z  Zespołu Szkól im. K.K. Jagiellończyka przeżywali niezapomniane chwile wraz z zaproszonymi gośćmi, na sto dni przed maturą w ekskluzywnej  i urokliwej restauracji Applause w Dratowie.

          Swoją obecnością zaszczycili ich wicestarosta powiatu pan Kazimierz Budka wraz z żoną, p. dyrektor Dorota Makara, p. wicedyrektor Ewa Siegieda oraz wychowawcy i nauczyciele z „Jagiellończyka”.
       Część oficjalną imprezy zainaugurował polonez, taniec, który zgodnie z tradycją polską towarzyszył wszelakim wydawanym balom. Jego wykonanie zaimponowało wszystkim zebranym na sali gościom. Dla samych tańczących była to jedna z najbardziej stresujących chwil wieczoru, ale dziesiątki prób pod bacznym okiem p. Ewy Sawki-Kunach się opłaciły.

         Po ostatnich taktach poloneza Maturzyści mogli odetchnąć z ulgą i wysłuchać słów które kierowała do nich p. dyrektor Dorota Makara, która przypominała im:

- Od dziś pozostało wam symboliczne 100 dni do egzaminu dojrzałości. Przed Wami finisz czteroletniego szkolnego maratonu. Nie zapomnijcie jednak, że matura to nie jedyny bieg ku dorosłości w najbliższym czasie, czeka was także egzamin zawodowy. Życzę Wam, aby na mecie obu egzaminów, każdy z was poczuł satysfakcję z  osiągniętych wyników.  Wam wszystkim z całego serca tego życzę.
A na razie studniówka – kontynuowała przemówienie p. dyrektor - tradycja na trwałe wpisana w kalendarz szkolny. Czas radości i zabawy. Życzę Wam aby ten  pierwszy bal był najwspanialszym i niezapomnianym balem w Waszym życiu. Oby po latach była dla Was wszystkich tematem miłych wspomnień.
         W ostatnich słowach pani Dyrektor życzyła wszystkim udanej zabawy do samego rana.

       Te życzenia szybko się ziściły – tańcom i śpiewom nie było końca. Na parkiecie do wczesnych godzin porannych wirowały pięknie panie i przystojni panowie. Umiejętności tanecznych przez nich ujawnianych  nie powstydziłby się nie jeden zawodowy tancerz.
        W międzyczasie mieliśmy kilka miłych niespodzianek. Jedną z nich był występ wokalny klasy 4 TE dedykowany ich wychowawczyni pani Ewie Stefańskiej. Klasa w nietuzinkowy i humorystyczny sposób podziękowała za 4 wspólnie spędzone lata, aż łezka ze wzruszenia zakręciła się w oku pani Ewy.
         Choć Studniówka 2012 jest już wspomnieniem, na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.
         Odliczanie dni do matury zostało w ten symboliczny sposób rozpoczęte.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

11 I 2012 r. sala widowiskowa Centrum Kultury w Łęcznej wypełniła się aniołami, pasterzami, królami, a nawet diabłami. Przybył też z planety B-612 Mały Książę, by spotkać się z Maryją, Józefem i nowonarodzonym Jezusem.

Takie grono niezwykłych gości zgromadził XVI Zimowy Festiwal Teatralny „Hej kolęda, kolęda…” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe  i Centrum Kultury w Łęcznej.

 Z radością informujemy, że po raz pierwszy wystąpiła na tym festiwalu grupa teatralna z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl „Jasełka z Małym Księciem”.

Radość z udanego występu dopełniły brawa publiczności, a także nagroda, słowa podziękowania i dyplomy przekazane przez dyrektora Centrum Kultury pana Eugeniusza Misiewicza  i sekretarza   Powiatu Łęczyńskiego   pana   Kazimierza Radko.

- Niewiele rekwizytów, trochę charakteryzacji, uszyte i pożyczone stroje, dużo pospiechu, godziny prób i… daliśmy radę! – cieszy się siostra Anna Puton, która wraz z panią Barbarą Sławińską przygotowała młodzież do występu. I podkreśla, że najważniejsze było przesłanie, które usłyszała w skupieniu i ciszy publiczność: - U Boga liczy się tylko miłość, ale dla niej trzeba mieć czas.

Na pytanie, czy warto było być na tym festiwalu, Mateusz odpowiada, że bardzo podobało mu się, jak dziewczyny z Wierzbicy śpiewały. Agnieszka jest pod wrażeniem gry świateł w przedstawieniu górników. Magda mówi, że występując na scenie uczymy się pokonywać stres, stajemy się bardziej odważni. Dla Żanety cenne jest zdobywanie nowych doświadczeń i to, że podczas takich spotkań poznajemy innych ludzi i uczymy się od nich. A Natalka dodaje: - Ja byłam tylko przez chwilę, bo moja klasa występowała. Podobało mi się. Chcę wziąć udział w jasełkach za rok.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 Zdjęcia z występu 11 zespołów biorących udział w XVI Zimowym Festiwalu Teatralnym „Hej kolęda, kolęda (w tym naszych uczniów) do obejrzenia na stronie www.ck.leczna.pl w zakładce galeria (konkursy, turnieje).

Uczniowie „Jagiellończyka” zdobywają nie tylko wiedzę, ale także rozwijają swoje zdolności i zainteresowania plastyczne i od kilku lat chętnie włączają się w poznawanie i popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowej. I odnoszą sukcesy!

Na XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Idą kolędnicy” zorganizowany z okazji świąt Bożego Narodzenia przez Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Łęcznej wpłynęło 325 prac, w tym 5 wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Nakielska z klasy II TAK, Olga Dąbrowska z klasy III TAK, Dorota Zienkiewicz z III ZSZ oraz Norbert Żuchowski z IV TB i Anna Wójcik z IV TAK.

Komisja konkursowa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodziła wyróżnieniem pracę Moniki Nakielskiej. Sukces naszej uczennicy cieszy tym bardziej, że była to jedyna nagroda w tej kategorii.

Podziękowania i gratulacje należą się także nauczycielom, którzy zainteresowali uczniów tematyką konkursu i zachęcili do wykonania prac - s. Annie Puton i pani Joannie Kowalczyk.

Warto dodać, że talent Moniki odkryliśmy podczas warsztatów plastycznych „Kartka bożonarodzeniowa” przeprowadzonych w bibliotece szkolnej dla naszych uczniów przez bibliotekarkę, panią Emilię Salak.

Co zrobić, żeby ludzie zapomnieli o miłości? Odbierzmy im czas – to słowa diabłów, którzy przy dźwiękach rockowej muzyki wkroczyli na jasełka.

            Zajęci miłością, pracą, mediami byli bohaterowie jasełek, przygotowanych przez siostrę Annę Puton, która wprowadziła nas w klimat świąt.

            Przesłanie jasełek wydaje się proste: nie dajmy odebrać sobie czasu. Poświęćmy go dla drugiego człowieka, na modlitwę czy na zaśpiewanie kolędy.

            Po zakończeniu jasełek odbyło się uroczyste pożegnanie pani Kazimiery Wójcickiej, wieloletniej dyrektor naszej szkoły, która w obecnym roku szkolnym przeszła na emeryturą. – Kocham młodzież – mówiła pani Wójcicka.

            Na uroczystości obecni byli m. in. pan Kazimierz Budka, wicestarosta powiatu Łęczyńskiego, ksiądz Janusz Rzeźnik, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej, pan Dariusz Szafranek, dyrektor Zespołu Szkół im. Simona Bolivara w Milejowie

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w turnieju siatkarskim o puchar starosty, który odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach. Drużyna dziewcząt z „Jagiellończyka” zajęła czwarte miejsce.

            Również w Kijanach odbył się mikołajkowy turniej tenisa stołowego. Tam zajęliśmy miejsce trzecie. Z kolei w turnieju barbórkowym zorganizowanym przez Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej nasza drużyna siatkarska uplasowała się na miejscu piątym.

            Naszych uczniów biorących udział w zawodach sportowych można obejrzeć w galerii zdjęć.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ - SIATKÓWKA

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ - TENIS

Obława! Obława! Na młode wilki obława!
Te dzikie, zapalczywe, w gęstym lesie wychowane!
Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa!
Ciała wilcze kłami gończych psów szarpane!

 Piosenka Jacka Kaczmarskiego nawiązująca do wydarzeń Stanu Wojennego zabrzmiała podczas uroczystego apelu w dniu 13 grudnia w 30-stą rocznicę tych tragicznych wydarzeń.

Uczniowie klas IV TB i IV TAK/TI wraz z wychowawczyniami panią Ewą Sawką-Kunach i panią Moniką Medyńską przypomnieli nam historyczne fakty związane z tą pamiętną datą.

Krótkie scenki odgrywane przez uczniów obrazowały słowa narratora, który przytaczał wspomnienia świadka i uczestnika ówczesnych zdarzeń, a chórek śpiewał piosenki, które wyśpiewywali wtedy internowani ludzie.

Na widowni wraz ze społecznością szkolną zasiadł wicestarosta powiatu Kazimierz Budka.

Dzięki tej inscenizacji mogliśmy cofnąć się do tamtych dni, zadumać się nad tym co się działo 30 lat temu i uczcić pamięć tych, którzy zapłacili najwyższą cenę – własne życie.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Zapraszamy do udziału w konkursie na wykonanie

projektu graficznego plakatu promującego

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Celem konkursu jest wybranie najlepszego projektu graficznego, który stanie się plakatem promującym ZS. im. K. K. Jagiellończyka.

Projekt będzie wykorzystany przez Organizatorów do stworzenia materiałów reklamowych związanych z promocją szkoły: ulotek reklamowych, banerów, itp.

Każdy z uczestników może zgłosić dowolną ilość projektów

Na plakacie powinny znaleźć się:

- nazwa szkoły

-dane adresowe szkoły

- informacje o dostępnych kierunkach kształcenia

- informacja o rekrutacji na rok szkolny 2012/2013

Przygotowanie projekty proszę wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10-01-2012 roku (format obrazu A3, rozdzielczość 300 dpi).
Temat wiadomości: klasa , imię i nazwisko ucznia.

Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody!

Organizatorzy konkursu: Zespół do spraw promocji ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej