Projekt Szkoła nowych technologii  jest częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, znanego w Polsce pod lokalną nazwą Partnerstwo dla przyszłości. Organizatorami projektu są partnerzy strategiczni: firma Microsoft oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.
W ramach tego projektu w dniu 19 marca, uczniowie Jagiellończyka, ze wszystkich oddziałów z Technikum Informatycznego, wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych w naszej szkole.
         Program warsztatów obejmował tematykę związaną z najnowszą technologią – w szczególności: Windows Phone, HTML5, Kinect, Windows Live, bezpłatnego dostępu legalnego oprogramowania (m.in. narzędzi developerskich). Uczestnicy zajęć otrzymali od prowadzących materiały: pptx, dema oraz linki poszerzające wiedzę w danym temacie.
 
            22 marca 2012 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyła się IX edycja Konkursu "Młody chemik" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu Łęczyńskiego.
       Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów naukami chemicznymi, podkreślenie znaczenia wiedzy chemicznej w życiu codziennym i działalności człowieka oraz zrozumienia wpływu substancji chemicznych na środowisko naturalne człowieka - powietrze, wodę i glebę.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów, którzy mieli za zadanie w ciągu 60 minut odpowiedzieć na 21 pytań testowych i cztery otwarte.
          Uczennica z Jagiellończyka - Agnieszka Wawrzszczak z kl. III TE - wywalczyła wyróżnienie
      Laureatom konkursu dyplomy wraz z nagrodami wręczał Kazimierz Budka Wicestarosta Łęczyński oraz Arkadiusz Marucha Dyrektor Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Wtorkowym przedpołudniem 20 marca 2012r. drzwi Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka stały otworem dla wszystkich, którzy chcieli pozyskać informacje o najnowszej ofercie edukacyjnej uczelni wyższych i szkół policealnych z terenu województwa lubelskiego.

Szkolne korytarze zapełniły się licznymi stoiskami wystawców, wśród których znaleźli się:

 Uniwersytet Przyrodniczy z  Lublina, Wyższa Szkoła Zarządzania z Warszawy, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego z Chełma, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji z Lublina, Politechnika Lubelska, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji z Lublina, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej z Lublina, Lubelskie Medyczne Studium Policealne, Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola z  Lublina, Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP z Warszawy (wydz. Zamiejscowy z Lublina), Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej z Chełma, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Chełma, Akademia Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej, Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony O’CHIKARA, Kolegium Pracowników Służb Społecznych z Lublina, Lubelskie Medyczne Studium Policealne, Centrum Nauki i Biznesu Żak z Lublina, Zespół Szkół z Ludwina, Zespół Szkół Górniczych z Łęcznej.

Organizatorami i koordynatorami całego przedsięwzięcia była Dyrekcja naszej szkoły wraz z  Punktem Pośrednictwa Pracy OHP.

Jagiellończyk, jako współorganizator imprezy, również pochwalił się nową ofertą edukacyjną przewidzianą na rok szkolny 2012/2013. Przy naszym stoisku można było pozyskać ulotkę, kolorowy długopis, coś na osłodę w postaci cukierka, w razie potrzeby goście mogli liczyć także na radę i pomoc ze strony naszych uczniów.

Podczas tegorocznej edycji Targów nie zabrakło atrakcji. Ich uczestnicy mogli nie tylko dowiedzieć się gdzie kontynuować swoją edukację, ale także przy okazji pozyskać różnorodne gadżety, zarówno te drobne jak i bardziej wartościowe.

-Wygrałem koszulkę, pedrive’a  i torbę za zrobienie pompek przy jednym ze stoisk. – chwalił się z uśmiechem na twarzy jeden z uczniów.

W trakcie Targów odbyła się także loteria dla jej uczestników.  Sponsorami nagród byli Wydawnictwo Nowa Era, Pani Bożena Korol Manager Zespołu AVON oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Łęcznej.

Wydarzenie to przeszło już do przeszłości, jednak cieszy nas, że odbyło się z naszym udziałem i w naszych gościnnych murach Jagiellończyka.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

        Podczas specjalnego apelu zwołanego 6 marca pani Dyrektor Dorota Makara wyróżniła uczniów, którzy w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz najwyższą frekwencję.
           Z rąk pani dyrektor nasi prymusi otrzymali dyplomy i upominki, a ze strony społeczności szkolnej,  zebranej podczas apelu, gromkie i zasłużone brawa.

         Uczniami uhonorowanymi za najlepsze wyniki w nauce byli: Daniel Jośko, Wioletta Janowska, Patrycja Nowak, Aldona Socha, Agnieszka Wawszczak, Karolina Jaworowska, Magdalena Konwa, Marcin Wołos i Dominika Żelaznowska.

           Z kolei 100% frekwencją mogą się poszczycić: Patrycja Nowak i Joanna Sacz.

           Doceniona została również klasa IV TE. Klasa ta wybiła się ponad inne osiągając najlepszą średnią ocen.

           Gratulujemy nagrodzonym!

        Rok szkolny trwa nadal, a zatem nie spoczywajcie na laurach. Niech ziści się wypowiedziane na podsumowanie apelu życzenie pani Dyrektor, by na koniec roku lista nagrodzonych była dłuższa.

Powodzenia!

      Myślenie logiczne to wbrew pozorom nie taka łatwa sztuka. Przekonali się o tym uczestnicy powiatowego konkursu Pomyśl logicznie, który odbył się 16 marca w ZS nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.

      Naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Latała (II TAK),  Patryk Baran (IV TB), Cezary Knapik (I TI), Wiesław Wielgus (IV TIa), Bartek Sroczyński  (I TE). Zostali oni wyłonieni podczas etapu szkolnego tego konkursu przeprowadzonego przez p. Magdalenę Kuter.

      W etapie powiatowym w rywalizacji indywidualnej Czarkowi udało się uplasować na trzecim miejscu.  Jako drużyna uczniowie zajęli czwarte miejsce.

      W następnej edycji powalczymy o więcej, będziemy myśleć logicznie!

            Uczniowie z naszej szkoły: Daniel Jośko ( IV TIa), Jarosław Musiała (IV TIa), Kacper Wojtaszka (IVTIa), Ewelina Janiuk (IV TE), Karolina Jaworowska (IVTE) wraz z Panią Dyrektor Dorotą Makarą znaleźli się w gronie 100 osób, które zostały zaproszone przez Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Babisza na spotkanie w dniu 12 marca 2012 r. z  udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego.

            Organizatorami spotkania Pana Prezydenta z młodzieżą, był pan Tomasz Różniak z Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw oraz O. Ludwik Wiśniewski OP Klasztoru Dominikanów, który serdecznie przyjął wszystkich jego uczestników w gościnnych progach przy ulicy Złotej w Lublinie.

            Młodzi ludzie mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w debacie z czołowym politykiem w kraju, zadawali szereg nurtujących ich pytań dotyczących polityki, problemów społecznych oraz tych związanych z pracą i życiem osobistym Prezydenta RP.

            Zaproszenie kierowane było do wybranych szkół Lubelszczyzny. Tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w tak elitarnym spotkaniu wśród najlepszych szkół lubelskich.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://www.eds-fundacja.pl/akademia/2012-006/info.php 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

  Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w etapie powiatowym Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Najlepszy w powiecie okazał się Daniel Jośko, drugie miejsce zajął Jarosław Musiała – obaj z klasy IV technikum informatycznego.

            Razem z Ewą Marcinek, uczennicą Zespołu Szkół w Ludwinie reprezentowali powiat łęczyński w etapie wojewódzkim konkursu, który odbył się na wydziale politologii UMCS w Lublinie.

            Najpierw 102 uczniów z 90 szkół napisało tam pisemny test wiedzy. W ten sposób wyłoniono finałowo trzynastkę, która odpowiadała przed komisją egzaminacyjną na wylosowane pytania.

            Zagadnienia konkursowe dotyczyły ustroju i organizacji samorządu terytorialnego w Polsce, wyborów samorządowych, referendum lokalnego, finansów jednostek samorządu terytorialnego, społeczeństwa obywatelskiego.

            Do finału zakwalifikował się Daniel Jośko i zajął piąte miejsce w województwie. 

14 lutego uczniowie naszej szkoły przesyłali sobie walentynki.  

            Wystarczyło wybrać jedną spośród wielu kolorowych kartek, napisać do kogo jest adresowana i wrzucić walentynkę do specjalnego pudełka. Uczniowie wyznaczeni do poczty walentynkowej dostarczali pocztówki do adresata.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Troje naszych uczniów zakwalifikowało się do II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu.

            Agnieszka Filipczuk (III TAK), Rafał Krawczyk (IV TAK) i Monika Herbut (II TAK) pojadą do Gdańska, gdzie 29 i 30 marca odbędzie się drugi i trzeci etap konkursu.

            Uczniowie napiszą test wiedzy teoretycznej, wykonają zadanie projektowe, a także będą rozpoznawać rośliny ozdobne oraz sprzęt geodezyjny i kreślarski.

Trzymamy kciuki!

         Jeden z najważniejszych wieczorów w życiu już za nimi – 28 stycznia 2012 r. maturzyści z pięciu klas z  Zespołu Szkól im. K.K. Jagiellończyka przeżywali niezapomniane chwile wraz z zaproszonymi gośćmi, na sto dni przed maturą w ekskluzywnej  i urokliwej restauracji Applause w Dratowie.

          Swoją obecnością zaszczycili ich wicestarosta powiatu pan Kazimierz Budka wraz z żoną, p. dyrektor Dorota Makara, p. wicedyrektor Ewa Siegieda oraz wychowawcy i nauczyciele z „Jagiellończyka”.
       Część oficjalną imprezy zainaugurował polonez, taniec, który zgodnie z tradycją polską towarzyszył wszelakim wydawanym balom. Jego wykonanie zaimponowało wszystkim zebranym na sali gościom. Dla samych tańczących była to jedna z najbardziej stresujących chwil wieczoru, ale dziesiątki prób pod bacznym okiem p. Ewy Sawki-Kunach się opłaciły.

         Po ostatnich taktach poloneza Maturzyści mogli odetchnąć z ulgą i wysłuchać słów które kierowała do nich p. dyrektor Dorota Makara, która przypominała im:

- Od dziś pozostało wam symboliczne 100 dni do egzaminu dojrzałości. Przed Wami finisz czteroletniego szkolnego maratonu. Nie zapomnijcie jednak, że matura to nie jedyny bieg ku dorosłości w najbliższym czasie, czeka was także egzamin zawodowy. Życzę Wam, aby na mecie obu egzaminów, każdy z was poczuł satysfakcję z  osiągniętych wyników.  Wam wszystkim z całego serca tego życzę.
A na razie studniówka – kontynuowała przemówienie p. dyrektor - tradycja na trwałe wpisana w kalendarz szkolny. Czas radości i zabawy. Życzę Wam aby ten  pierwszy bal był najwspanialszym i niezapomnianym balem w Waszym życiu. Oby po latach była dla Was wszystkich tematem miłych wspomnień.
         W ostatnich słowach pani Dyrektor życzyła wszystkim udanej zabawy do samego rana.

       Te życzenia szybko się ziściły – tańcom i śpiewom nie było końca. Na parkiecie do wczesnych godzin porannych wirowały pięknie panie i przystojni panowie. Umiejętności tanecznych przez nich ujawnianych  nie powstydziłby się nie jeden zawodowy tancerz.
        W międzyczasie mieliśmy kilka miłych niespodzianek. Jedną z nich był występ wokalny klasy 4 TE dedykowany ich wychowawczyni pani Ewie Stefańskiej. Klasa w nietuzinkowy i humorystyczny sposób podziękowała za 4 wspólnie spędzone lata, aż łezka ze wzruszenia zakręciła się w oku pani Ewy.
         Choć Studniówka 2012 jest już wspomnieniem, na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.
         Odliczanie dni do matury zostało w ten symboliczny sposób rozpoczęte.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej