11 I 2012 r. sala widowiskowa Centrum Kultury w Łęcznej wypełniła się aniołami, pasterzami, królami, a nawet diabłami. Przybył też z planety B-612 Mały Książę, by spotkać się z Maryją, Józefem i nowonarodzonym Jezusem.

Takie grono niezwykłych gości zgromadził XVI Zimowy Festiwal Teatralny „Hej kolęda, kolęda…” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe  i Centrum Kultury w Łęcznej.

 Z radością informujemy, że po raz pierwszy wystąpiła na tym festiwalu grupa teatralna z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl „Jasełka z Małym Księciem”.

Radość z udanego występu dopełniły brawa publiczności, a także nagroda, słowa podziękowania i dyplomy przekazane przez dyrektora Centrum Kultury pana Eugeniusza Misiewicza  i sekretarza   Powiatu Łęczyńskiego   pana   Kazimierza Radko.

- Niewiele rekwizytów, trochę charakteryzacji, uszyte i pożyczone stroje, dużo pospiechu, godziny prób i… daliśmy radę! – cieszy się siostra Anna Puton, która wraz z panią Barbarą Sławińską przygotowała młodzież do występu. I podkreśla, że najważniejsze było przesłanie, które usłyszała w skupieniu i ciszy publiczność: - U Boga liczy się tylko miłość, ale dla niej trzeba mieć czas.

Na pytanie, czy warto było być na tym festiwalu, Mateusz odpowiada, że bardzo podobało mu się, jak dziewczyny z Wierzbicy śpiewały. Agnieszka jest pod wrażeniem gry świateł w przedstawieniu górników. Magda mówi, że występując na scenie uczymy się pokonywać stres, stajemy się bardziej odważni. Dla Żanety cenne jest zdobywanie nowych doświadczeń i to, że podczas takich spotkań poznajemy innych ludzi i uczymy się od nich. A Natalka dodaje: - Ja byłam tylko przez chwilę, bo moja klasa występowała. Podobało mi się. Chcę wziąć udział w jasełkach za rok.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 Zdjęcia z występu 11 zespołów biorących udział w XVI Zimowym Festiwalu Teatralnym „Hej kolęda, kolęda (w tym naszych uczniów) do obejrzenia na stronie www.ck.leczna.pl w zakładce galeria (konkursy, turnieje).

Uczniowie „Jagiellończyka” zdobywają nie tylko wiedzę, ale także rozwijają swoje zdolności i zainteresowania plastyczne i od kilku lat chętnie włączają się w poznawanie i popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowej. I odnoszą sukcesy!

Na XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Idą kolędnicy” zorganizowany z okazji świąt Bożego Narodzenia przez Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Łęcznej wpłynęło 325 prac, w tym 5 wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Nakielska z klasy II TAK, Olga Dąbrowska z klasy III TAK, Dorota Zienkiewicz z III ZSZ oraz Norbert Żuchowski z IV TB i Anna Wójcik z IV TAK.

Komisja konkursowa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodziła wyróżnieniem pracę Moniki Nakielskiej. Sukces naszej uczennicy cieszy tym bardziej, że była to jedyna nagroda w tej kategorii.

Podziękowania i gratulacje należą się także nauczycielom, którzy zainteresowali uczniów tematyką konkursu i zachęcili do wykonania prac - s. Annie Puton i pani Joannie Kowalczyk.

Warto dodać, że talent Moniki odkryliśmy podczas warsztatów plastycznych „Kartka bożonarodzeniowa” przeprowadzonych w bibliotece szkolnej dla naszych uczniów przez bibliotekarkę, panią Emilię Salak.

Co zrobić, żeby ludzie zapomnieli o miłości? Odbierzmy im czas – to słowa diabłów, którzy przy dźwiękach rockowej muzyki wkroczyli na jasełka.

            Zajęci miłością, pracą, mediami byli bohaterowie jasełek, przygotowanych przez siostrę Annę Puton, która wprowadziła nas w klimat świąt.

            Przesłanie jasełek wydaje się proste: nie dajmy odebrać sobie czasu. Poświęćmy go dla drugiego człowieka, na modlitwę czy na zaśpiewanie kolędy.

            Po zakończeniu jasełek odbyło się uroczyste pożegnanie pani Kazimiery Wójcickiej, wieloletniej dyrektor naszej szkoły, która w obecnym roku szkolnym przeszła na emeryturą. – Kocham młodzież – mówiła pani Wójcicka.

            Na uroczystości obecni byli m. in. pan Kazimierz Budka, wicestarosta powiatu Łęczyńskiego, ksiądz Janusz Rzeźnik, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej, pan Dariusz Szafranek, dyrektor Zespołu Szkół im. Simona Bolivara w Milejowie

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

Obława! Obława! Na młode wilki obława!
Te dzikie, zapalczywe, w gęstym lesie wychowane!
Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa!
Ciała wilcze kłami gończych psów szarpane!

 Piosenka Jacka Kaczmarskiego nawiązująca do wydarzeń Stanu Wojennego zabrzmiała podczas uroczystego apelu w dniu 13 grudnia w 30-stą rocznicę tych tragicznych wydarzeń.

Uczniowie klas IV TB i IV TAK/TI wraz z wychowawczyniami panią Ewą Sawką-Kunach i panią Moniką Medyńską przypomnieli nam historyczne fakty związane z tą pamiętną datą.

Krótkie scenki odgrywane przez uczniów obrazowały słowa narratora, który przytaczał wspomnienia świadka i uczestnika ówczesnych zdarzeń, a chórek śpiewał piosenki, które wyśpiewywali wtedy internowani ludzie.

Na widowni wraz ze społecznością szkolną zasiadł wicestarosta powiatu Kazimierz Budka.

Dzięki tej inscenizacji mogliśmy cofnąć się do tamtych dni, zadumać się nad tym co się działo 30 lat temu i uczcić pamięć tych, którzy zapłacili najwyższą cenę – własne życie.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w turnieju siatkarskim o puchar starosty, który odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach. Drużyna dziewcząt z „Jagiellończyka” zajęła czwarte miejsce.

            Również w Kijanach odbył się mikołajkowy turniej tenisa stołowego. Tam zajęliśmy miejsce trzecie. Z kolei w turnieju barbórkowym zorganizowanym przez Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej nasza drużyna siatkarska uplasowała się na miejscu piątym.

            Naszych uczniów biorących udział w zawodach sportowych można obejrzeć w galerii zdjęć.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ - SIATKÓWKA

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ - TENIS

Zapraszamy do udziału w konkursie na wykonanie

projektu graficznego plakatu promującego

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Celem konkursu jest wybranie najlepszego projektu graficznego, który stanie się plakatem promującym ZS. im. K. K. Jagiellończyka.

Projekt będzie wykorzystany przez Organizatorów do stworzenia materiałów reklamowych związanych z promocją szkoły: ulotek reklamowych, banerów, itp.

Każdy z uczestników może zgłosić dowolną ilość projektów

Na plakacie powinny znaleźć się:

- nazwa szkoły

-dane adresowe szkoły

- informacje o dostępnych kierunkach kształcenia

- informacja o rekrutacji na rok szkolny 2012/2013

Przygotowanie projekty proszę wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10-01-2012 roku (format obrazu A3, rozdzielczość 300 dpi).
Temat wiadomości: klasa , imię i nazwisko ucznia.

Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody!

Organizatorzy konkursu: Zespół do spraw promocji ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Jak funkcjonuje samorząd? Specjalistami w tej dziedzinie okazali się uczniowie naszej szkoły.

            W etapie powiatowym konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym  zwyciężyli uczniowie klasy IV TI. Pierwsze miejsce zajął Daniel Jośko, a na miejscu drugim ulokował się Jarosław Musiała. Teraz przed nimi etap wojewódzki.

            Uczniów przygotowywała Magdalena Krystjańczuk, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w „Jagiellończyku”.

            Konkurs zorganizował wydział politologii UMCS i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Uczniowie rozwiązali w nim test, w którym pytania dotyczyły wyborów samorządowych, referendum lokalnego i finansów jednostek samorządu terytorialnego.

            Tadeusz Różewicz – poeta naszych czasów – to jego życie i twórczość stały się pretekstem do spotkania na lekcji bibliotecznej w dniu 21 listopada 2011 roku w gościnnych progach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej. 

            Spotkanie poprowadziła, znana w środowisku łęczyńskich poetów i miłośników sztuki, pani Barbara Korczyka – Żuk.

            Pani Barbara wielbicielka poezji Różewicza, niegdyś nauczyciel i niezmiennie sympatyk spotkań z młodzieżą, w barwny, urozmaicony i wyczerpujący sposób podzieliła się ze swoimi słuchaczami swoją wiedzą na temat biografii i dorobku omawianego autora, a także próbowała zarazić ich pasją  czytania poezji przytaczając liczne liryki poety.

            Zebrani młodzi ludzie wszystkiemu bacznie się przysłuchiwali. Wśród nich znaleźli się też  przedstawiciele III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół im. K. K. Jagiellończyka w Łęcznej: Monika Bojanowicz, Elwira Kamela, Marta Niećko, Marcin Pawelec, Kinga Szewczyk wraz z opiekunem panią Emilią Salak.

             Nasi uczniowie skrzętnie notowali zasłyszane informacje, by po powrocie do szkoły,  w ramach lekcji języka polskiego, móc choć raz wcielić się w rolę nauczycieli i podzielić się zdobyta wiedzą  ze swoją klasą.

            Przy okazji spotkania pani dyrektor Jadwiga Marczewska pokrótce nakreśliła wszystkim zebranym historię biblioteki powiatowej. Ponadto przedstawiła przykładowe pozycje książkowe pomocne przy przygotowaniach do egzaminu maturalnego, a także serdecznie uczniów zachęcała do nieustającego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów w celach zarówno edukacyjnych jak i dla przyjemności oraz własnej satysfakcji.

Zapraszamy do GALERII ZJĘĆ

Krew to najcenniejszy lek,

 który tylko człowiek

 może podarować drugiemu człowiekowi.

         Pełnoletni uczniowie naszej szkoły wzięli sobie do serc powyższe słowa i czynnie uczestniczyli w akcji  honorowego krwiodawstwa. Akcja zorganizowana została w dniu 28 listopada 2011 r. przez ZS Górniczych i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina z udziałem ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

         Choć niektórym nie udało się przejść ostrej, choć koniecznej, selekcji czekającej potencjalnych dawców, musimy ich jednak docenić za chęci, podjętą próbę i odwagę. Tym bardziej, że dla niektórych była ona pierwszą w życiu, co mogło  stresować  i wywoływać dreszcz strachu.

         Na tych, którym udało się podarować niemal pół litra krwi, czekały czekolady, legitymacja honorowego dawcy krwi i satysfakcja ze szlachetnego gestu względem drugiego człowieka.

         Mamy nadzieję, że ten dobry nawyk wejdzie naszym uczniom w krew.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

- Jesteście wizytówką Waszej szkoły, ale też nadzieją rodziców, przyjaciół, nauczycieli Waszych - nas wszystkich. Waszą siłą są wasze umiejętności, zdolności oraz wiedza. To stypendium jest wyrazem tego, że zostaliście docenieni. -  te słowa wicewojewoda lubelski Henryka Strojanowska skierowała do uczniów uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów.  

            Uroczystość wręczenia dyplomów  stypendystom miała miejsce dnia 17 listopada 2011 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego.

            Całe wydarzenie uświetnił przepiękny popis wokalny laureatów konkursu Diamenty Lublina 2011.

            Wśród grona stu czterdziestu siedmiu wyróżnionych uczniów szkół lubelskich znaleźli się: uczeń III klasy Technikum Informatycznego Marcin Wołos, a także uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego Patrycja Nowak.

            Po oficjalnej części uroczystości, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, wicestarosta naszego powiatu Kazimierz Budka oraz wszyscy nagrodzeni uczniowie ze szkół z terenu powiatu Łęczyńskiego wraz z osobami im towarzyszącymi pozowali do wspólnych zdjęć, by uwiecznić te wyjątkowe dla nich chwile.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej