- Jesteście już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły – mówiła do pierwszoklasistów dyrektor Dorota Makara.

            Ślubowanie klas pierwszych odbyło się 13 października na placu przy szkole. W słoneczny dzień przyrzeczenia złożyli uczniowie klas I ZSZ i I TI TAK. O nadziei, którą są nowi uczniowie mówił ksiądz Janusz Rzeźnik, proboszcz parafii św. Magdaleny w Łęcznej. Na uroczystości obecny był także radny powiatu łęczyńskiego, Piotr Jastrzębski.

- Ta szkoła to prawdziwa perełka. Od dłuższego czasu obserwujemy w starostwie osiągnięcia waszej placówki – mówił Jastrzębski.

            Tego dnia obchodziliśmy także święto nauczycieli. – Jest wśród nas pedagog wyjątkowy – pani dyrektor podkreślała zasługi Haliny Zielińskiej, nauczycielki języka niemieckiego, która otrzymała nagrodę starosty łęczyńskiego.

            Z Dniem Edukacji Narodowej związana była część artystyczna „Szkoła na wesoło”. W jednym ze skeczy widzieliśmy sytuację lekcyjną. - Grzesiu, kiedy używamy dużych liter? – pyta nauczycielka,
i słyszy odpowiedź: - Kiedy mamy słaby wzrok proszę pani.

            W kabarecie wystąpili: Olimpia Ścioch i Katarzyna Książek z klasy III TAK oraz Marzena Polkowska, Katarzyna Kunach i Grzegorz Kosiński z klasy IV TI.

Jest nowy numer „Gazety Królewskiej”! Jak ją zdobyć? Wystarczy przynieść upominek dla maluchów ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej działającej przy parafii św. Magdaleny w Łęcznej, np.:

·         kredki

·         kolorowanki

·         kolorowy papier

·         farby plakatowe

·         batoniki

·         cukierki

·         wafelki

·         inne drobne słodycze

Gazetkę szkolną można nabyć w łączniku od 15 października.

Cztery tysiące młodych ludzi zgromadziło się w częstochowskim Sanktuarium Matki Bożej podczas Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę.

            Wśród nich nie zabrakło uczniów klasy IV technikum informatycznego i pocztu sztandarowego naszej szkoły. Maturzyści wzięli udział w dwugodzinnej mszy, a także w drodze krzyżowej. – Szczególnie podobały mi się dosadne komentarze do poszczególnych stacji. Usłyszeliśmy m. in., że dzisiaj zamykamy oczy na twarz Chrystusa, czyli uciekamy od cierpienia, bo wolimy twarze… po liftingu – opowiada Jola Chałupnik z klasy IV TI.

            W tym roku maturzyści z naszej szkoły wyjechali do Częstochowy razem z uczniami Zespołu Szkół w Ludwinie. – Mieliśmy dzięki temu okazję nawiązania nowych kontaktów – mówią uczniowie klasy IV TI.

Na autokarze, którym maturzyści w sobotę 9 października wyruszyli na Jasną Górę zawisło logo naszej szkoły i napis „Bądźmy świadkami miłości”.

Opiekunkami klasy IV TI były siostra Anna i pani Barbara Sławińska.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Pierwsza do mety w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych dobiegła Magda Walczak, uczennica klasy III technikum architektury krajobrazu.

            Trzecie miejsce zajęła Marzena Polkowska z IV klasy technikum informatycznego.
W prześcignięciu innych zawodników nie przeszkodziła jej nawet kontuzja kolana. – Dodatkowym utrudnieniem była trasa, która w tym roku przebiegała po nierównym terenie, m. in. po nawierzchni żużlowej – komentuje Marzena. Dziewczyny pokonały dystans 1100 metrów. 

            W pierwszej dziesiątce znaleźli się uczniowie klasy I ZSZ: Bartłomiej Kruk i Mateusz Wasilewski.

            Bieg Bolivara – patrona Zespołu Szkół nr 2 w Milejowie – odbył się tam po raz dziesiąty. Zawodnicy wystartowali w ośmiu kategoriach wiekowych: od przedszkolaków aż po dorosłych.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Dwuipółletni chłopiec potrzebuje protezy prawej rączki.

Pomóc Adriankowi możesz w prosty sposób: przynieś do szkoły jak najwięcej plastikowych nakrętek. Dorzucimy je do korków zbieranych w różnych miejscach Łęcznej. Zostaną one sprzedane firmom recyklingowym, a uzyskane pieniądze umożliwią kupno protezy, która ułatwi życie Adriankowi.

W szkole korki możesz zdawać w bibliotece lub przy sklepiku szkolnym. Mogą to być plastikowe nakrętki z butelek po wodzie, oleju, napojach, z kartonów z soków i mleka, dezodorantów.

Chcesz sprzedać podręczniki z ubiegłego roku? A może kupić książkę po okazyjnej cenie?

            Takie możliwości daje kiermasz używanych podręczników, który trwa w naszej szkole od 7 września. Książki można kupić w łączniku jeszcze do 17 września (piątek).  

            Wszystkie osoby zainteresowane sprzedaniem podręcznika mogą do tego czasu przynosić podręczniki wycenione i podpisane ołówkiem do pani Barbary Sławińskiej lub uczennic klasy IV technikum informatycznego: Joli Chałupnik lub Eweliny Sipty.

- Niedawno przemawiałem w Waszej szkole na zakończeniu roku szkolnego, teraz już zaczynamy nowy. Na pewno się zgodzicie, że wakacje minęły zbyt szybko – żartował pan Piotr Jastrzębski, radny powiatu łęczyńskiego, gdy mówił do uczniów i nauczycieli podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011, który odbył się o godz. 9.30 w naszej szkole.

            - Powrócił czas testów, kartkówek, rozwiązywania prac domowych, ale na pewno także mile spędzonych chwil z rówieśnikami i nauczycielami. Czeka Was praca, która ma na celu m. in. przygotowanie do wykonywania zawodu, egzaminów maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – mówiła pani Dorota Makara, dyrektor Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

            Duża część młodzieży dopiero zaczyna naukę w naszej szkole. To 25 uczniów I klasy zasadniczej szkoły zawodowej, którzy uczą się zawodów: technolog robót wykończeniowych i fryzjer, a także 18 pierwszoklasistów z technikum architektury krajobrazu i 11 uczniów I klasy technikum informatycznego.

Wędrówką życie jest człowieka;/ Idzie tam, idzie tu./ Brak mu tchu. Brak mu tchu!” – te słowa Edwarda Stachury usłyszeliśmy podczas uroczystego pożegnania klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

            - Spędziliście w tych murach wiele chwil radosnych i smutnych, przeszliście drogę od wystraszonego pierwszaka do absolwenta, który stoi przed wyborem dalszej drogi życiowej – o „wędrówce” absolwentów czytały uczennice II ZSZ, klasy, która przygotowała część artystyczną.  

            „Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy” – słyszeliśmy refren piosenki Elektrycznych Gitar „Dzieci” jako muzyczny komentarz do słów: - Człowiek z wolna mądrzeje… gdy wstecz się popatrzy, to widzi, jakie błędy popełniał co kroku.

            Uczniowie klasy III ZSZ oprócz świadectw ukończenia szkoły otrzymali upominki. Pani Dorota Makara, dyrektor naszej szkoły wręczyła także dyplomy i nagrody uczniom aktywnie biorącym udział w życiu szkoły, np. za udział w konkursach. Absolwenci podziękowali swoim nauczycielom i wręczyli im róże.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

- To był rok sukcesów. Od dawna nasi uczniowie nie uzyskali tak dobrych wyników. – mówiła pani dyrektor Dorota Makara podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2009/2010.

            Na uroczystości rozdawała nagrody wraz z panem Piotrem Jastrzębskim, radnym powiatu łęczyńskiego za konkursy, podziękowania i świadectwa z wyróżnieniem. Rekordzistką była Halina Olesiuk, uczennica klasy III TI. - Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczennica trzeci raz z kolei otrzyma stypendium prezesa rady ministrów. Proszę o gromkie brawa! – cieszyła się pani dyrektor.

            Zakończenie roku szkolnego przebiegało w bardzo wesołej, przedwakacyjnej, atmosferze. Wręczono listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, czyli wspomnianej Haliny Olesiuk, Anny Niećko, Eweliny Sipty (III TI) i Marcina Wołosa (I TI).

            Niedowierzanie pojawiło się na twarzy księdza Janusza Rzeźnika, proboszcza parafii pw. św. Magdaleny w Łęcznej, kiedy odbierał nagrodę „Przyjaciela szkoły” m. in. „za wspieranie szkoły i pomoc w umożliwieniu uczniom realizacji praktyk zawodowych”. Wzruszony powiedział krótko: - Bardzo dziękuję, postaram się… dalej taki być”.

            Mniej zdziwienia, ale tyle samo radości okazała klasa III TI, która otrzymała tytuł „superklasy” i nagrodę: sfinansowanie wycieczki do Częstochowy w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Książki o polskich władcach i inne nagrody odebrali laureaci konkursu „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy” na najlepszy komiks o patronie naszej szkoły.  

            - Cieszę się, że interesuje was historia, bo budowanie świadomości historycznej kształtuje nie tylko teraźniejszość, ale także przyszłość - podkreślał Andrzej Dyczewski, wicestarosta powiatu łęczyńskiego, który mówił o swojej młodzieńczej fascynacji komiksami, takimi jak słynny „Tytus, Romek i Atomek”.

            - Historie obrazkowe mają tę zaletę, że zapadają dobrze w pamięć, bo przecież większość z nas w 80 procentach zapamiętuje obrazy – dodał wicestarosta, który przyglądając się wystawie komiksów podsumował: - Wszystkie prace są bardzo piękne!

            Nagrody wręczał także Stanisław Adamczyk, naczelnik wydziału edukacji, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych powiatu łęczyńskiego.

            Przypomnijmy: jury najlepiej oceniło komiksy Haliny Olesiuk (III TI) i Michała Podgórskiego (Zespół Szkół nr 1), miejsce drugie zajęła praca Karoliny Włodek (Zespół Szkół nr 1), trzecie komiks Ilony Kruk (II TAK).   

            Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w piątek 18 czerwca. W sali nr 4 można oglądać wystawę zwycięskich komiksów konkursu „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej