„11 listopada 1918 roku – zawieszenie broni na froncie zachodnim, kres I wojny światowej, w Warszawie objęcie władzy nad tworzącym się wojskiem polskim przez Józefa Piłsudzkiego, o którym współcześni mawiali czasem, że wysiadł z partyjnego tramwaju na przystanku niepodległość”.

            Tymi słowami zaczynał się film, którego projekcja miała miejsce w naszej szkole dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości. „Przystanek niepodległość” w reżyserii Zofii Kunert obejrzeli uczniowie wszystkich klas. Podzielony na trzy części film: „Ku niepodległej”, „Bój o granice” i „Kształt odrodzonej”, naszej szkole udostępniło warszawskie Muzeum Historii Polski.

            11 listopada odbyły się miejskie uroczystości rocznicowe, na których obecny był poczet sztandarowy naszej szkoły. Po mszy w kościele św. Marii Magdaleny miał miejsce przemarsz na plac Powstań Narodowych. Idącym przygrywała orkiestra górnicza, grająca pieśni patriotyczne. Na miejscu obecni złożyli kwiaty i wieńce, w tym delegacja klasy I ZSZ z naszej szkoły.

- Obchodzimy dzisiaj święto nauki. Obchodzimy święto waszego sukcesu i myślę, że Wasze wysiłki będą służyć również nam wszystkim, naszemu krajowi – powiedziała wicewojewoda lubelski Henryka Strojnowska na uroczystości wręczenia stypendiów prezesa rady ministrów.

            Podczas tego wydarzenia, które odbyło się 9 listopada w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego, obecna była uczennica klasy IV technikum informatycznego Halina Olesiuk, która stypendium premiera po raz kolejny otrzymała za wysoką średnią stopni.  

Co nauczyciele robią po godzinach? Jak wypadają w filmach? Za co uczniowie chcą podziękować swoim pedagogom? – dowiesz się czytając najnowszy numer gazetki szkolnej.  

            Dostępna jest do pobrania w formacie PDF. -->  

Jakie są relacje między ludźmi a zwierzętami? – obrazkowo odpowiadali uczestnicy III Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem „Człowiek i zwierzę”.

            Jury wyróżniło w nim pracę uczennicy klasy III zasadniczej szkoły zawodowej Doroty Zienkiewicz. Na jej rysunku oglądamy elegancko ubranego mężczyznę w kapeluszu, spacerującego z psem, którego towarzystwo dodatkowo nadaje mężczyźnie prestiżu.

            Rysunek Doroty, jak też inne prace, które wzięły udział w konkursie możemy obejrzeć na wystawie w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Górniczej. Organizatorami konkursu są Centrum Kultury w Łęcznej i stowarzyszenie artystów PLAMA.   

- Jesteście już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły – mówiła do pierwszoklasistów dyrektor Dorota Makara.

            Ślubowanie klas pierwszych odbyło się 13 października na placu przy szkole. W słoneczny dzień przyrzeczenia złożyli uczniowie klas I ZSZ i I TI TAK. O nadziei, którą są nowi uczniowie mówił ksiądz Janusz Rzeźnik, proboszcz parafii św. Magdaleny w Łęcznej. Na uroczystości obecny był także radny powiatu łęczyńskiego, Piotr Jastrzębski.

- Ta szkoła to prawdziwa perełka. Od dłuższego czasu obserwujemy w starostwie osiągnięcia waszej placówki – mówił Jastrzębski.

            Tego dnia obchodziliśmy także święto nauczycieli. – Jest wśród nas pedagog wyjątkowy – pani dyrektor podkreślała zasługi Haliny Zielińskiej, nauczycielki języka niemieckiego, która otrzymała nagrodę starosty łęczyńskiego.

            Z Dniem Edukacji Narodowej związana była część artystyczna „Szkoła na wesoło”. W jednym ze skeczy widzieliśmy sytuację lekcyjną. - Grzesiu, kiedy używamy dużych liter? – pyta nauczycielka,
i słyszy odpowiedź: - Kiedy mamy słaby wzrok proszę pani.

            W kabarecie wystąpili: Olimpia Ścioch i Katarzyna Książek z klasy III TAK oraz Marzena Polkowska, Katarzyna Kunach i Grzegorz Kosiński z klasy IV TI.

Jest nowy numer „Gazety Królewskiej”! Jak ją zdobyć? Wystarczy przynieść upominek dla maluchów ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej działającej przy parafii św. Magdaleny w Łęcznej, np.:

·         kredki

·         kolorowanki

·         kolorowy papier

·         farby plakatowe

·         batoniki

·         cukierki

·         wafelki

·         inne drobne słodycze

Gazetkę szkolną można nabyć w łączniku od 15 października.

Cztery tysiące młodych ludzi zgromadziło się w częstochowskim Sanktuarium Matki Bożej podczas Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę.

            Wśród nich nie zabrakło uczniów klasy IV technikum informatycznego i pocztu sztandarowego naszej szkoły. Maturzyści wzięli udział w dwugodzinnej mszy, a także w drodze krzyżowej. – Szczególnie podobały mi się dosadne komentarze do poszczególnych stacji. Usłyszeliśmy m. in., że dzisiaj zamykamy oczy na twarz Chrystusa, czyli uciekamy od cierpienia, bo wolimy twarze… po liftingu – opowiada Jola Chałupnik z klasy IV TI.

            W tym roku maturzyści z naszej szkoły wyjechali do Częstochowy razem z uczniami Zespołu Szkół w Ludwinie. – Mieliśmy dzięki temu okazję nawiązania nowych kontaktów – mówią uczniowie klasy IV TI.

Na autokarze, którym maturzyści w sobotę 9 października wyruszyli na Jasną Górę zawisło logo naszej szkoły i napis „Bądźmy świadkami miłości”.

Opiekunkami klasy IV TI były siostra Anna i pani Barbara Sławińska.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Dwuipółletni chłopiec potrzebuje protezy prawej rączki.

Pomóc Adriankowi możesz w prosty sposób: przynieś do szkoły jak najwięcej plastikowych nakrętek. Dorzucimy je do korków zbieranych w różnych miejscach Łęcznej. Zostaną one sprzedane firmom recyklingowym, a uzyskane pieniądze umożliwią kupno protezy, która ułatwi życie Adriankowi.

W szkole korki możesz zdawać w bibliotece lub przy sklepiku szkolnym. Mogą to być plastikowe nakrętki z butelek po wodzie, oleju, napojach, z kartonów z soków i mleka, dezodorantów.

Pierwsza do mety w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych dobiegła Magda Walczak, uczennica klasy III technikum architektury krajobrazu.

            Trzecie miejsce zajęła Marzena Polkowska z IV klasy technikum informatycznego.
W prześcignięciu innych zawodników nie przeszkodziła jej nawet kontuzja kolana. – Dodatkowym utrudnieniem była trasa, która w tym roku przebiegała po nierównym terenie, m. in. po nawierzchni żużlowej – komentuje Marzena. Dziewczyny pokonały dystans 1100 metrów. 

            W pierwszej dziesiątce znaleźli się uczniowie klasy I ZSZ: Bartłomiej Kruk i Mateusz Wasilewski.

            Bieg Bolivara – patrona Zespołu Szkół nr 2 w Milejowie – odbył się tam po raz dziesiąty. Zawodnicy wystartowali w ośmiu kategoriach wiekowych: od przedszkolaków aż po dorosłych.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Chcesz sprzedać podręczniki z ubiegłego roku? A może kupić książkę po okazyjnej cenie?

            Takie możliwości daje kiermasz używanych podręczników, który trwa w naszej szkole od 7 września. Książki można kupić w łączniku jeszcze do 17 września (piątek).  

            Wszystkie osoby zainteresowane sprzedaniem podręcznika mogą do tego czasu przynosić podręczniki wycenione i podpisane ołówkiem do pani Barbary Sławińskiej lub uczennic klasy IV technikum informatycznego: Joli Chałupnik lub Eweliny Sipty.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej